2.3 °C, 4.2 m/s, 90.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsPasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs startēs trīs JLSS audzēkņi
Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskajās spēlēs startēs trīs JLSS audzēkņi
12/01/2024

No 19. janvāra līdz 1. februārim Dienvidkorejas provincē Gangvonā notiks Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskās spēles – četrgades lielākais jauniešu sporta pasākums ziemas sporta veidos. Latviju pārstāvēs 45 sportisti, tostarp trīs Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēkņi.

Pasaules jaunatnes ziemas olimpiskās spēles norisinās reizi četros gados, un tajās piedalās sportisti no vairāk nekā 80 valstīm. Jaunieši vecumā no 15 līdz 18 gadiem sacentīsies 15 sporta veidos. Latvijas pārstāvji būs redzami 11 no tiem: biatlonā, hokejā, kērlingā, monobobslejā, skeletonā, kamaniņu sportā, distanču slēpošanā, kalnu slēpošanā, ātrslidošanā, daiļslidošanā un šorttrekā. No JLSS Latvijas komandā iekļauti hokejists Patriks Plūmiņš, daiļslidotājs Kirils Korkačs un šorttrekiste Madara Gintere.

Pasaules jaunatnes ziemas olimpisko spēļu atklāšanas ceremonija notiks 19. janvārī pulksten 13:00 pēc Latvijas laika, un jau 20. janvārī sāksies sacensības. Viena no pirmajiem Latvijas komandā, kas izies uz starta, būs mūsu šorttrekiste Madara Gintere, kura startēs gan 1500 metru distancē (20. janvārī), gan 1000 metru distancē (21. janvārī), gan 500 metru distancē (22. janvārī). Sportistei līdzi dosies JLSS trenere Agne Sireikaite.

Tāpat 20. janvārī sāksies hokeja turnīrs puišiem, kas norisināsies formātā 3:3. Latvijas izlase veidota no U-16 spēlētājiem, un viņu vidū ir arī JLSS vārtsargs Patriks Plūmiņš. Bez Latvijas hokeja turnīrā piedalīsies ar Dānija, Polija, Austrija, Taivāna, Kazahstāna, Lielbritānija un Spānija. Komandas aizvadīs apļa turnīru, pēc tam tiks izspēlēti pusfināli un spēles par medaļām. Latvijas komanda 20. janvārī tiksies ar Spāniju, 21. janvārī – ar Lielbritāniju, 22. janvārī – ar Kazahstānu, Taivānu un Austriju, 23. janvārī – ar Poliju un Dāniju. 24. janvārī notiks abas pusfināla spēles, bet medaļu ieguvēji tiks noskaidroti 25. janvārī. Izlases galvenais treneris ir Lauris Dārziņš, viņam asistē Jānis Sprukts.

JLSS daiļslidotājs Kirils Korkačs un treneris Romāns Panteļejevs uz Gangvonu dosies 24. janvārī. Kirilam īsā programma jāslido 27. janvārī, bet izvēles programma – 29. janvārī. “Daiļslidošanā jauniešiem startēs 18 sportisti, un visi izpildīs gan īso, gan izvēles programmu. Katra no programmām tiks vērtēta atsevišķi,” norāda treneris.

Latvija pasaules jaunatnes olimpiskajās spēlēs tiks pārstāvēta trešo reizi. Pirms četriem gadiem Šveices pilsētā Lozannā Latviju pārstāvēja 30 sportisti deviņos sporta veidos. Latvijas pārstāvji pārveda mājās piecas medaļas: sudrabu skeletonā un zeltu, sudrabu un divas bronzas – kamaniņu sportā.