-6 °C, 3.1 m/s, 87.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasaules latviešu jauniešu konference
Pasaules latviešu jauniešu konference
11/06/2008

17. un 18.jūlijā Rīgā notiks Pasaules Latviešu Jauniešu Konference „Mēs – latvieši pasaulē”. Konference notiks pasākumu cikla „Tautiešu mēnesis 2008” ietvaros, ko rīko Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts un tās mērķis ir pulcināt aktīvus, ārpus Latvijas dzīvojošus jauniešus, lai diskutētu par dažādām, latviešu jauniešiem ārpus Latvijas aktuālām problēmām.

Konferences laikā paredzēti dalībnieku un nozaru ekspertu ievadreferāti, kā arī darba grupas ar nozaru ekspertu iesaisti. Šogad kā konferences galvenie temati izvirzīti:

  • Ārpus Latvijas izglītību ieguvušo jauniešu iespējas Latvijas darba tirgū un valsts prioritātes attiecībā uz jaunajiem speciālistiem
  • Jauniešu un pēdējos 10 gados ārpus Latvijas izbraukušo latviešu darbība latviešu organizācijās ārpus Latvijas

Patlaban, kad sabiedrībā aktuāli ir jautājumi par valsts sociālekonomisko attīstību, iedzīvotāju izceļošanu un repatriāciju, ir būtiski diskutēt par iespējām darba tirgū, ko ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem var piedāvāt valsts, veicinot jaunu, aktīvu un izglītotu cilvēku atgriešanos un viņu zināšanu un pieredzes izmantošanu Latvijā, kā arī valsts prioritātes attiecībā uz jaunajiem speciālistiem.

Tikpat būtiski ir veicināt latviešu vienotību ārpus Latvijas robežām, īpaši ņemot vērā to, ka pēdējā laikā uz ārzemēm izceļojuši un uz dzīvi citviet dažādu iemeslu dēļ apmetušies ļoti daudz Latvijas pilsoņi, tai skaitā daudz jaunieši. Ko spēj piedāvāt latviešu organizācijas ārzemēs, kādas ir to galvenās aktivitātes, kā jaunieši var iesaistīties organizāciju darbībā un kādi būtu svarīgākie darbības virzieni gan latviešu kopienas vienotības uzturēšanai, gan Latvijas tēla popularizēšanai jaunajās mītnes vietās – šie un citi jautājumi joprojām ir aktuāli un atbildes uz tiem tiks meklētas konferences laikā kopīgās diskusijās.

Konference „Mēs – latvieši pasaulē” būs lieliska iespēja latviešu jauniešiem no visas pasaules satikties, apmainīties ar derīgu informāciju un gūt vērtīgu pieredzi. Konferences dalībnieki ir aicināti uz aktīvu līdzdarbību, sagatavojot informatīvus referātus vai ziņojumus par aktualitātēm savām mītnes valstīs, ko konferences laikā prezentēt Latvijā.

Dalībnieki konferences laikā tiks nodrošināti ar ēdināšanu un dalību dažādos jauniešiem paredzētos pasākumos konferences ietvaros.

Aktuāla informācija par konferenci un pieteikuma anketa ir atrodama interneta portālā www.latviesi.com.

Pasākumu ciklu „Tautiešu mēnesis 2008” rīko Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāts ar mērķi aktualizēt ar ārvalstīs dzīvojošiem tautiešiem un viņu ģimenes locekļiem saistītos jautājumus, veicināt ārvalstīs dzīvojošo latviešu piederības sajūtu etniskajai dzimtenei, kā arī rosināt viņu iesaistīšanos Latvijā notiekošajos procesos un veicināt ārvalstīs dzīvojošo tautiešu repatriāciju.

Informāciju sagatavoja
Zemgales NVO centrs
Tel.: 63021910