21.4 °C, 1.1 m/s, 76.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsPasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”
Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International”
28/05/2018

Pasaules reitinga badmintona turnīrs “Yonex Latvia International” šogad Jelgavā notiks no 31.maija līdz 3.jūnijam. Interesentiem klātienē būs iespēja vērot augstākā līmeņa badmintonistus no Vācijas, Francijas, Igaunijas, Zviedrijas, Dānijas, Krievijas, Malaizijas un Indijas, bet pirmo reizi turnīrā startēs sportisti no Taiti. 

 

Turnīra organizatori informē, ka spēcīgākais spēlētājs vīriešu vienspēlēs būs igauņu olimpietis Raul Must, kurš Pasaules reitingā šobrīd ir augstajā 75.vietā, savukārt sievietēm 1.numurs ir igauniete Kristin Kuuba, kura Pasaules reitingā šobrīd ir 100.vietā. Šogad “Yonex Latvia International” visi pamatturnīrā iekļuvušie vienspēļu spēlētāji  ir ne zemāk par 300.vietu pasaules reitingā. 

 

2018.gadā Jelgavā atgriezīsies Toma Junior Popov no Francijas, kurš uzvarēja Latvijas turnīrā 2016.gadā, un tā bija viņa pirmā uzvara pasaules reitinga pieaugušo turnīrā. Kopš tā laika Toma Junior Popov jau divus gadus pēc kārtas ir atzīts par Eiropas labāko junioru, bet 2017.gadā viņš triumfēja Francijā notiekošajā Eiropas junioru čempionātā, uzvarēdams ne tikai kopā ar Francijas komandu, bet arī vīriešu vienspēlēs un dubultspēlēs.

 

“Yonex Latvia International” pamatturnīrā spēlēs arī Latvijas spēcīgākais sieviešu dubultspēļu pāris Ieva Pope un Monika Radovska, kuras pēc dalības Eiropas čempionātā ir 116.vietā Pasaules reitingā. Savukārt sieviešu vienspēļu reitingā Ieva Pope šobrīd ir 256.vietā, bet Monika Radovska 344.vietā.

 

Jelgavā notiekošais pasaules reitinga badmintona turnīrs arī šogad turpina pārrakstīt ne tikai Latvijas, bet arī Baltijas badmintona vēsturi, jo uz turnīru ir pieteikušies rekorddaudz spēlētāji – 340. Arī dalībvalstu skaits ir rekordliels 40. Spēlētāju intereses pieaugums uz Latvijā notiekošo Pasaules badmintona reitinga turnīru bija novērojams arī iepriekš. 2016.gadā uz Jelgavas turnīru pietiecas gandrīz 200 spēlētāji no 20 valstīm, bet 2017.gadā pieteicās jau 230 spēlētāji no 30 valstīm. Kristians Rozenvalds neslēpj, ka 2018.gada pieteikumu skaits ir ievērojami lielāks nekā tika prognozēts pat visoptimistiskākajās prognozēs.

 

Lai nodrošinātu pasaules reitinga badmintona turnīra “Yonex Latvia International”” veiksmīgu norisi Jelgavā, būs nepieciešami vismaz 60 līnijtiesneši, kuri nomainot viens otru, varētu tiesāt 307 aizraujošas badmintona spēles četru turnīra dienu garumā. Brīvprātīgo pieteikšanās šeit: http://ejuz.lv/jm6

 

Latvijas starptautisko badmintona turnīru jau piekto gadu pēc kārtas atbalstīs pasaulē pazīstamais sporta preču inventāra ražotājs “Yonex”, piešķirot turnīra vajadzībām 1200 zosu spalvu badmintona bumbiņas. Turnīra rīkošanu atbalsta arī Latvijas Sporta federāciju padome un Jelgavas pilsētas pašvaldība. 

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka var tikt filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība 

 

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē

“Jelgavas pilsētas sporta servisa centrs”