20.4 °C, 1.5 m/s, 90.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPasaules talkā iestāda pirmos Laimes parka kokus
Pasaules talkā iestāda pirmos Laimes parka kokus
19/09/2020

19. septembrī visā pasaulē norisinās akcija “World Cleanup Day”  jeb “Pasaules talka”, kuras laikā ikviens aicināts apvienoties cīņā ar globālo piesārņojumu un klimata pārmaiņām. Latvijā šī diena tiek aizvadīta, aicinot stādīt kokus akcijas “Laimes koki” gaitā. Tajā iesaistījās arī Jelgavas pilsētas pašvaldības pārstāvji un pašvaldības vadītājs Andris Rāviņš, Pasta salas dienvidu galā iestādot sārtās ievas.

“Šodien, Pasaules talkas dienā, turpinot arī Meža dienas, uzsākām stādīt Laimes parku. Stādot kokus, iedomājamies katrs savu vēstījumu pasaulei, sev un nākotnei. Koks ienāk pilsētā to izdaiļot un tas mūs noteikti aicina domāt arī par tā sūtību, uzdevumu un to, ka koks ir gan ar vērtību, gan tam doto laiku. Pienāk arī laiks, kad kokam jāaiziet un tā vietā jāiestāda jauns, bet par tā tālāko pielietojumu stāstīs šeit novietotās skulptūras, pie kurām šobrīd strādā mākslinieki. Tādā veidā mēs kokam dodam jaunu dzīvību,” sacīja A.Rāviņš.

 

Sārtās ievas ir pirmie koki, kas izdaiļo Pasta salas dienvidu galu, taču paredzēts, ka laika gaitā tas tiks apstādīts arī turpmāk. Tāpat teritoriju papildinās koktēlnieku skulptūras, kas top koka skulptūru simpozija “Otrā elpa” gaitā, radot jaunu atpūtas vietu kā lieliem, tā maziem jelgavniekiem.

 

Akcija “Laimes koki” Pasaules talkas laikā tiek rīkota ik gadu ar vairākiem mērķiem. Pirmkārt, veidot bērnos un jauniešos atbildības izjūtu par dabas saglabāšanu, dziļāku izpratni par dabas procesiem, uzņemoties rūpes par kāda konkrēta koka izaudzēšanu. Otrkārt, lai stiprinātu Latvijas kā zaļas, ilgtspējīgas un vides jomā atbildīgas valsts starptautisko tēlu, un treškārt, lai veicinātu aktīvāku sabiedrības iesaisti vides jautājumu risināšanā vietējā un globālā mērogā. Dienas gaitā ikviens aicināts stādīt kokus un informēt par paveikto mājaslapā www.talkas.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē