23.6 °C, 3 m/s, 76.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPasaules talkas dienā iedzīvotājus aicina apzaļumot Latviju
Pasaules talkas dienā iedzīvotājus aicina apzaļumot Latviju
06/09/2022

17. septembrī jau piekto gadu Latvijā norisinās Pasaules talka, kuras laikā iedzīvotāji aicināti piedalīties tradicionālajā koku sēšanas un stādīšanas akcijā “Laimes koki” ar mērķi labiekārtot un apzaļumot apdzīvotās teritorijas un sniegt ieguldījumu Latvijas un pasaules ekosistēmas līdzsvara atjaunošanā. Šī gada Pasaules talkas vadmotīvs ir “Svinam un darām Latviju zaļu”.

Kopš 2018. gada, kad Latvijā pirmo reizi norisinājās Pasaules talka, galvenais uzsvars tiek likts uz vides labiekārtošanu un apzaļumošanu, tāpēc talkas laikā iedzīvotāji ir aicināti sēt un stādīt kokus. Savukārt kopš 2020. gada norisinās akcija “Laimes koki”, un Latvijā ir tapuši jau divi Laimes koku parki – Valdemārpilī un Jelgavā. Pēdējoreiz Laimes koku parks, kas atrodas Pasta salā, papildināts Lielās talkas dienā, 30. aprīlī, tur iestādot trīs krasta kļavas un divus parastos skābaržus. Pasta salā gan Lielajās talkās, kas notiek pavasarī, gan Pasaules talkās, kas norisinās septembrī, līdz šim iestādīti vairāk nekā 20 dažādu šķirņu koki – purpura ābeles, sārtās ievas, sarkanie ozoli, vītoli, miltu pīlādži, melnalksnis, parastais ozols.

 

“Viens no lielākajiem Latvijas dārgumiem ir daudzveidīga daba, un tā ir jāsaudzē. Organizējot Lielo talku pavasarī un Pasaules talku rudenī, ik gadu ir vērojams, ka sabiedrībai ir svarīgi saglabāt savas vērtības un rūpēties par to, lai būtu zaļa un vesela vide. Pēdējos mēnešos arvien aktuālāks kļūst jautājums par mežu izciršanu, tāpēc ir nepieciešams rīkoties katram individuāli un visiem kopā. Aicinu ikvienu šogad nepalikt malā un 17. septembrī piedalīties Pasaules talkā, lai iestādītu savu Laimes koku un palīdzētu Latviju saglabāt zaļu arī nākamajām paaudzēm! Svinam un darām Latviju zaļu!” aicina Lielās talkas vadītāja Vita Jaunzeme.

 

 

Ikviens var pieteikt savu koku stādīšanas vietu Lielās talkas mājaslapā izvietotajā kartē: https://talkas.lv/laimes-koki/.

 

Jāpiebilst, ka pēc Jelgavas pašvaldības iniciatīvas jau pirms Pasaules talkas – 14. septembrī, Jāņa Čakstes 163. dzimšanas dienā, pulksten 14 – pie J.Čakstes pieminekļa, godinot Latvijas pirmo Valsts prezidentu un Valsts prezidenta institūciju, tiks stādīti ozoli, veidojot Prezidentu skvēru. Piedalīties Prezidentu skvēra ozolu stādīšanā uzaicināti visi bijušie prezidenti vai viņu dzimtas pārstāvji. Paredzēts, ka skvērā pie J.Čakstes pieminekļa katram Latvijas Valsts prezidentam tiks iestādīts ozols.

 

 

Foto: Jelgava.lv, publicitātes

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē