10.3 °C, 3.9 m/s, 85.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasaules tūrisma dienā – ekskursija un pārgājiens
Pasaules tūrisma dienā – ekskursija un pārgājiens
19/09/2013

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC), atzīmējot Pasaules tūrisma dienu un vasaras tūrisma sezonas noslēgumu, organizē un aicina piedalīties dažādās ekskursijās un aktivitātēs. 

Klikšķināt, lai atvērtu

Jelgavas reģionālais tūrisma centrs (JRTC), atzīmējot Pasaules tūrisma dienu un vasaras tūrisma sezonas noslēgumu, organizē un aicina piedalīties dažādās ekskursijās un aktivitātēs.

26. septembrī Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa 7. stāvā tematiskais tūrisma vakars „Stāsti par Seno Jelgavu”. Vēsturnieks Andris Tomašūns stāstīs kādas vēstures liecības izdevies atklāt Lielās ielas rekonstrukcijas laikā un ko tās liecina par Jelgavas pilsētu? Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja apskatīt jaunākos atradumus no Lielās ielas rekonstrukcijas un iepazīties ar 30. gadu Jelgavas karti, kurā varēs redzēt ielu izkārtojumus toreiz un salīdzināt ar mūsdienām. Sākums pulksten 18.
Dalības maksa: Ls 1,00 pieaugušajiem, Ls 0,50 skolēniem. Ieejas maksā iekļauts arī Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa skatu laukuma apmeklējums.

28. septembrī visi aicināti ekskursijā ar autobusu uz Jelgavas novadu un Lielā Ķemeru tīreļa laipu. Ekskursija ietvers nozīmīgas Latvijas vēstures takas un iepazīstinās ar vienu no Latvijas dabas vērtībām – purviem, ar to savdabīgo ekosistēmu un teiksmaino noskaņu.
Ekskursijas sākums pulksten 10, izbraukšana no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa stāvlaukuma. Atgriešanās Jelgavā ap pulksten 18.30. Ir paredzēts laiks pusdienām, bet katram jāņem līdzi savs „groziņš”.
Dalības maksa: Ls 5,00 pieaugušajiem, Ls 4,00 skolēniem, studentiem, pensionāriem, pirmsskolas vecuma bērniem (ja aizņem atsevišķu vietu autobusā).

28. septembrī notiks arī pārgājiens pa Ozolnieku apkārtni „Meža stāsti un dabas smarža rudenī”. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja noskaidrot, kas ir Mazsilgraužu skansts, izmērīt, cik liela ir Žuburu priede, apciemot zirgaudzētavu „Mušķi”, kā arī pabūt vietā, kur reiz stalta slējusies Cenu muiža. Pārgājiena sākums pulksten 11.20 no autobusa pieturas „Aizupe” pie Iecavas tilta Ozolniekos.
Pulksten 11 no Jelgavas Sv.Trīsvienības baznīcas torņa būs organizēts transports nokļūšanai uz pārgājiena sākuma vietu. Atgriešanās Jelgavā ap pulksten 15. Dalībniekiem nepieciešams laika apstākļiem piemērots apģērbs un apavi, jāņem līdzi uzkodas piknikam.
Dalības maksa: Ls 1,00 pieaugušajiem, Ls 0,50 skolēniem, studentiem, pensionāriem.

29. septembrī velotūrisma cienītājiem būs iespēja izbaudīt „Septembra krāsas Jelgavā”, apmeklējot uzņēmuma „Dārzs” ziedu siltumnīcas, slimnīcas „Ģintermuiža” muzeju, noslēgumā ielūkojoties deju centra „Cukurfabrika” radošajā pasaulē.
Izbraukšana pulksten 11 no Jelgavas Sv. Trīsvienības baznīcas torņa stāvlaukuma. Ekskursijas ilgums apmēram 4 stundas.
Dalības maksa: Ls 1,00 pieaugušajiem, Ls 0,50 skolēniem, studentiem, pensionāriem.
Iespējams izīrēt velosipēdu, zvanot pa tālruni 29733112 (Zane).

27. septembrī Zemgales Olimpiskais centrs aicina līdzdarboties aktivitātēs „Olimpiskā diena 2013”. Piedalīšanās ir bez maksas. Vairāk informācijas skatīt šeit

27. septembrī Latvijas Lauksaimniecības universitāte aicina iesaistīties Zinātnieku nakts aktivitātēs, kas šogad veltītas tēmai „Ūdens. Piecās dažādās vietās pilsētā būs iespējams uzzināt daudz interesantu faktu par ūdens pielietojamību un tā nozīmi. Vairāk informācijas skatīt šeit

Vēl šajās dienās visi aicināti piedalīties dažādās aktivitātēs, kas pieejamas Jelgavā: izbraukumi ar kuģīti „Frīda” vai laivu „Mītava”, braucieni ar kartingiem kartingu trasē, izbraucieni ar velorikšām, izbraucieni pa upi īrētā ūdensvelosipēdā, laivā, kuģītī vai jahtā. Būs atvērti pilsētas muzeji un ekspozīcijas.

Pieteikšanās ekskursijām un pārgājienam, kā arī sīkāka informācija par tūrisma iespējām Jelgavas pusē, Jelgavas reģionālajā tūrisma centrā, Akadēmijas ielā 1, tel. 63005447,

Sīkāka informācija mājas lapā www.visit.jelgava.lv

Informāciju sagatavoja
Jelgavas reģionālais tūrisma centrs