24.5 °C, 2.9 m/s, 79.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPasniedz balvas par gada labākajām būvēm
Pasniedz balvas par gada labākajām būvēm
15/05/2020

Latvijas Būvnieku asociācijas vadītājs Normunds Grinbergs piektdien Jelgavas domes priekšsēdētājam Andrim Rāviņam pasniedza trīs skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019” saņemtās balvas. Zīmīgi, ka tās tika pasniegtas Vecpilsētas ielas 14. namā, kas skatē atzīts par pašu labāko aizvadītajā gadā restaurēto būvi Latvijā.

Skatē “Gada labākā būve Latvijā 2019” balvu saņēma trīs Jelgavas objekti – 1. vietu nominācijā “Koka būve” ieguva brīvdabas koncertzāle “Mītava”, nominācijā “Restaurācija” – Vecpilsētas ielas 14. nams, kur atradīsies Zemgales Restaurācijas centrs, bet rekonstruētā Jelgavas Valsts ģimnāzija nominācijā “Pārbūve” novērtēta ar 3. vietu.

 

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, šogad svinīgā balvu pasniegšanas ceremonija nenotika un skates rezultāti 17. aprīlī tika paziņoti videosižetā internetā, suminot izcilākās būves starp pērn ekspluatācijā nodotajiem objektiem.

 

Piektdien Būvnieku asociācijas vadītājs N.Grinbergs Jelgavas objektiem piešķirtās balvas – diplomu un informatīvu plāksni, kuru var piestiprināt katrā no objektiem, – pasniedza Jelgavas domes priekšsēdētājam A.Rāviņam. “Šīs balvas apliecina, ka mūsu amatnieki un meistari ar savām prasmēm un darbu spēj radīt unikālas lietas, un Vecpilsētas ielas 14. nama restaurācija ir visspilgtākais apliecinājums tam. Ņemot vērā, kā šī ēka izskatījās pirms rekonstrukcijas, kad pieņēmām lēmumu to atjaunot, jautājumu par to, kā to izdarīsim, bija ļoti daudz. Šobrīd vairāk nekā 200 gadu senā māja ir atdzimusi no jauna,” tā A.Rāviņš.

 

Restaurētās ēkas unikalitāti un ieguldīto darbu tās atjaunošanā novērtēja arī skates žūrija – Vecpilsētas ielas 14. nams bija viens no žūrijas favorītiem. Tāpat koncertzāle “Mītava”, pēc žūrijas domām, ir ne tikai Jelgavas, bet visas valsts lepnums, kas parāda, uz ko mēs Latvijā esam spējīgi būvniecības nozarē un inovāciju ieviešanā.

 

Reizē ar diplomu N.Grinbergs domes priekšsēdētājam pasniedza ekskluzīvu gadagrāmatu, kurā iekļautas visas skatei pieteiktās būves, tostarp Jelgavas objekti.

 

Skatei šogad bija pieteikti vairāk nekā 80 objekti visā Latvijā, no kuriem finālam tika izvirzīts 41. Jāpiebilst, ka skatei bija pieteikts arī pagājušajā gadā uzbūvētais tilts pār Platones upi Miera ielā, taču tas finālā neiekļuva.

 

Skati “Gada labākā būve Latvijā 2019” organizē Latvijas Būvnieku asociācija, Latvijas Būvinženieru savienība un 16 būvnieku profesionālās organizācijas sadarbībā ar nozares publiskās pārvaldes institūcijām, Būvniecības valsts kontroles biroju, Latvijas Pašvaldību savienību, Rīgas Tehnisko universitāti, LLU, RISEBA Arhitektūras un dizaina fakultāti un nozares žurnālu “Būvinženieris”.

 

Skate “Gada labākā būve Latvijā” notika jau 22. gadu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē