9.7 °C, 1.9 m/s, 89.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasniedz Jelgavas augstākos apbalvojumus
Pasniedz Jelgavas augstākos apbalvojumus
16/11/2022

Katra cilvēka paša ziņā ir vērot notiekošo no malas vai būt tajā dziļi iekšā – jo pa pusei jau nevar. Vismaz tā nav raduši cilvēki, kuru viss mūžs vai nozīmīga dzīves daļa ir saistīta ar Jelgavu, kuri ar savu stāju un attieksmi izpelnījušies apkārtējo cieņu un kuri nenogurstoši darbojas pilsētas un pilsētnieku labā. Šogad valsts svētku noskaņā īpaši tiek izcelti 12 cilvēki un viens uzņēmums, un 18. novembrī pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa viņiem pasniegts Jelgavas augstākais apbalvojums – “Goda zīme” vai “Goda raksts”.

Tas ir vēl viens apliecinājums piederībai Jelgavai un vēl viens pilsētas paldies par to, ka viņi pusceļā nemēdz apstāties. Ikviens, kurš šeit jūtas savējais, elpo vienā ritmā ar Jelgavu, un tāpēc mūsu pilsēta arī ir nepārtrauktā kustībā. Kustībā uz izaugsmi. Mēs esam Jelgava!

 

“Latvijas dzimšanas dienā katrs savā sirdī izjūtam lepnumu par to, ko esam paveikuši, par to, ka mums ir sava valsts, par to, cik mēs esam stipri. Toreiz, 1918. gadā, kad mūsu karavīri cīnījās par Latvijas neatkarību, un izcīnīja mums brīvību, tas bija milzīgs, drosmīgs un apņēmības pilns darbs. Šodien drosme ir mazliet citādāka – drosmīgs ir tas, kurš spēj pieņemt lēmumus, turēt tos un realizēt dzīvē. Šodien mēs sveicam mūsu pilsētas drosmīgos darba darītājus, sakot paldies par viņu veikumu un devumu Jelgavai un Latvijai. Jelgava ir pilsēta izaugsmei, un, lai šī izaugsme būtu nepārtraukta, katram ir roka jāpieliek, lai lielais darbs uz priekšu iet. Paldies jums,” klātesošos uzrunāja Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš.

 

Lai sveiktu Latviju 104. dzimšanas dienā, pirms augstāko apbalvojumu pasniegšanas pilsētas vadība un klātesošie nolika ziedus pie Latvijas pirmā Valsts prezidenta Jāņa Čakstes pieminekļa. To visas dienas garumā aicināti darīt arī jelgavnieki.

 

Jāpiebilst, ka apbalvojumu pasniegšanas pasākumā nepiedalījās Goda zīmes saņēmēja Anda Iljina.

 

Iepazīsti katru Jelgavas augstākā apbalvojuma saņēmēju, noklikšķinot uz citāta.

 

“Uztraukums ir katru reizi – pie tā nevar pierast”

 

 

“Tas ir mans dzīves aicinājums, un es esmu īstajā vietā”

 

 

“Ārsts var tik daudz, cik daudz viņam ļaujas pacients”

 

 

“Gribas ticēt, ka savu nospiedumu esmu atstājis”

 

“Esmu ieguldījusi sirdi un dvēseli”

 

 

“Galvenais, lai jelgavnieks ir apmierināts”

 

“Būtiska nozīme ir cilvēkiem, kas blakus”

 

“Mūsu devums ir radītās darba iespējas”

 

“Man patīk apziņa, ka esmu vajadzīga”

 

“Svarīgākais, lai mediķi bez bēdu var doties uz izsaukumu”

 

“Uzticēto daru godprātīgi un ar lielu atbildību”

 “Es jaunajiem sportistiem palīdzu sasniegt viņu mērķu”

 

“Jaunieši ir tie, kas dzen uz priekšu”

 

 

Foto: Jelgava.lv, no personīgā arhīva

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē