15.8 °C, 0.9 m/s, 91.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasniegtas Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvas un apbalvoti pilsētas pedagogi
Pasniegtas Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvas un apbalvoti pilsētas pedagogi
05/10/2018
Jelgavas kultūras namā pasniegtas Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes balvas “Zelta grauds” un ar pilsētas domes Pateicības rakstu apbalvoti 37 pilsētas pedagogi.
 
Skolotāju dienas pasākumā, kas oficiāli Latvijā tiek atzīmēta oktobra pirmajā svētdienā, ar Jelgavas pilsētas domes Pateicības rakstu tika sveikti pedagogi par mūža ieguldījumu pedagoģiskajā darbā un par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā. Tam sekoja izglītības kvalitātes balvas “Zelta grauds” pasniegšana, kas Jelgavā notiek jau piekto gadu. Un visus šos gadus vispārējās izglītības iestāžu konkursa mērķis ir bijis nemainīgs – motivēt skolas kvalitatīvai darbībai, konkurētspējas veicināšanai un izcilības sasniegšanai pilsētas.

Sveicot pilsētas pedagogus, Jelgavas domes priekšsēdētājs Andris Rāviņš uzsvēra:”Jūsu darbs ir ārkārtīgi nozīmīgs un jūs to darāt fantastiski! Tā ir milzīga pašatdeve, ko jūs ieguldāt savā darbā dienu no dienas. Paldies jums par to! Vēl tikai nedaudz vairāk nekā mēnesis un Latvija ieies 101. gadā. Tas mums uzliek arī atbildīgu pienākumu – kā mēs veidosim nākamo valsts simtgadi, tās paaudzi. Skolotāju diena ir tas brīdis, kad mēs esam izvērtējuši pagājušā mācību gada plusus un apzinājuši arī vēl nepaveikto. Lai šie plusi ir kā vaduguns nākamajiem darbiem!” 

 

Konkursā skolas tiek vērtētas mācību gada gaitā, aicinot darīt vairāk nekā to nosaka valsts definētie uzdevumi skolai. Lai arī konkursa kritēriji ir visaptveroši – mācību sasniegumi, skolas vide, sadarbība, vecāku viedokļi –, katru gadu tomēr kāds no kritērijiem tiek mainīts, lai mērķtiecīgi mācību gada laikā skolas šai jomai pievērstu lielāku uzmanību, piemēram, iepriekšējos gados tā ir bijusi pilsoniskā audzināšana, mākslinieciskā darbība, zaļā domāšana, sadarbība ar citām institūcijām, audzināšanas darbs. Savukārt pagājušajā mācību gadā skolas tika aicinātas īpaši pievērst uzmanību kompetencēs balstītas izglītības ieviešanai skolā.

 

“Zelta grauds” tiek pasniegts trīs grupās. Šogad sākumskolas grupā (no 1. līdz 6. klase) “Zelta graudu 2018” saņēma Jelgavas 4. sākumskola, pamatizglītības 2. posmā (7. līdz 9. klase) – Jelgavas Valsts ģimnāzija, bet vidējās izglītības posmā (10. līdz 12. klase) – Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija. Skolas balvā saņēma 5000 eiro. Savukārt Jelgavas pilsētas izglītības kvalitātes veicināšanas balva un 500 eiro pasniegti Jelgavas Tehnoloģiju vidusskolai par ieguldīto darbu, izstrādājot tehniskās jaunrades programmu “IT/Inženierzinātnes” 1.–8. klašu skolēniem.

 

Ar Jelgavas pilsētas domes Pateicības rakstu par augstu pedagoģisko meistarību un ieguldījumu bērnu un jauniešu izglītošanā un 

par mūža ieguldījumu pedagoģiskajā darbā sveic sekojošus pedagogus.

 

    1. Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība
    2. Informācija sagatavota
      Jelgavas pilsētas pašvaldības
      Sabiedrisko attiecību pārvaldē