19.7 °C, 2.2 m/s, 96.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPasta centrā “Jelgava” sūtījumu saņemšanai pieejams pakomāts
Pasta centrā “Jelgava” sūtījumu saņemšanai pieejams pakomāts
02/03/2021

Pasta sūtījumu ātrākai izsniegšanai šonedēļ pasta centrā “Jelgava” Katoļu ielā 2b uzstādīts jauns pakomāts, kas klientiem pieejams centra darba laikā, informē VAS “Latvijas pasts”. Sākotnēji jaunie pakomāti nodaļās būs paredzēti tikai sūtījumu izsniegšanai, taču ar laiku, stabilizējoties ienākošo sūtījumu plūsmai, tajos tiks aktivizēta arī nosūtīšanas funkcija.

“Latvijas pasts” pārstāve Gundega Vārpa skaidro, ka, turpinoties Covid-19 izplatībai, negatīvi ietekmēta gan ienākošo sūtījumu plūsma, gan pakalpojumu sniegšana pasta nodaļās. Starptautisko sūtījumu plūsma ir ļoti nevienmērīga, bieži vienlaikus ienākot lielam sūtījumu apjomam no ārvalstīm, kas pēc apstrādes šķirošanas kompleksā tiek nogādāti pasta nodaļās un ir jāizsniedz lielam skaitam klientu. Tajā pašā laikā iespējas apkalpot klientus pasta nodaļās samazinās – vairākos desmitos pasta nodaļu drošības prasību dēļ samazināts uz vietas apkalpojamo cilvēku un attiecīgi arī kases sistēmu skaits. Šā jautājuma risināšanai un maksimāli ātrai sūtījumu izsniegšanas nodrošināšanai sākta 18 jaunu pakomātu izvietošana noslogotākajās pasta nodaļās.

 

Katram no jaunajiem pakomātiem, kas atbilstoši konkrētās pasta nodaļas tehniskajiem parametriem izvietots vai nu nodaļas priekštelpās vai pašā nodaļā, būs atšķirīgs darbalaiks – tas būs pieejams visu diennakti vai saskaņā ar attiecīgās nodaļas darbalaiku. Jaunais pakomāts pasta centrā “Jelgava ir pieejams tā darbalaikā – katru darbdienu no pulksten 8 līdz 19 un sestdienās no pulksten 9 līdz 13.

 

Katra jaunā pakomāta kapacitāte ļauj tajā vienlaikus ievietot aptuveni 100 sūtījumu, un klients par sūtījuma saņemšanu pakomātā saņems īsziņu mobilajā tālrunī, ja numurs būs norādīts uz sūtījuma, – tāpēc, noformējot sūtījumu, ir svarīgi iekļaut informāciju ar korektu un funkcionējošu adresāta mobilā tālruņa numuru, pievienojot to saņēmēja adresei.

 

To pasta nodaļu klienti, kurās tiek izvietoti pakomāti, aicināti rūpīgi sekot līdzi saņemto aicinājuma īsziņu tekstam, lai saprastu, vai sūtījumu var saņemt pašā nodaļā vai nodaļas pakomātā. Arī saņemot atkārtotu īsziņas aicinājumu, jāpārliecinās, vai sūtījuma saņemšanas vieta nav mainīta uz pakomātu – tas tiks darīts, ja pakomātā būs atbrīvojies nodalījums. Lai sūtījumu aprite pasta nodaļās būtu maksimāli raita, klienti aicināti sūtījumus no pakomātiem izņemt, cik ātri iespējams, lai ļautu tos saņemt arī nākamajiem klientiem.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: “Latvijas pasts”