16.9 °C, 0.5 m/s, 89.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiPasta salā darbu turpina smilšu skulptūru parks
Pasta salā darbu turpina smilšu skulptūru parks
12/07/2024

Nāriņa, Sniega karaliene, Ansītis un Grietiņa, Sprīdītis – tie ir tikai daži no smiltīs atveidotajiem tēliem, kas joprojām apskatāmi smilšu skulptūru parkā Pasta salā. Tie, kuri vēl nav paspējuši apskatīt smilšu mākslas darbus, to var izdarīt katru dienu no pulksten 10 līdz 19.

17 profesionāli tēlnieki smiltīs šogad iedzīvinājuši savu vēstījumu par tēmu “Pasaules pasakas”. Smilšu skulptūru parks sniedz iespēju apmeklētājiem ceļot laikā un apkārt pasaulei – iegrimt pasaku valstībā ar dažādām kultūrām raksturīgiem folkloras un pasaku tēliem, mītiem un leģendām. Nāriņa, Sniega karaliene, Ansītis un Grietiņa, Sprīdītis, turku mitoloģijas leģenda Šahmarana un tēls Kotigoroško no ukraiņu pasakām – tie ir tikai daži no smiltīs atveidotajiem tēliem, kas atklāj savu varoņu stāstus un pārdomas, bet vienlaikus pārsteidz ar tehnisko izpildījumu.

Ieejas maksa smilšu skulptūru parkā noteikta – pieaugušajiem 3 eiro, skolēniem, studentiem, pensionāriem un cilvēkiem ar invaliditāti – 2 eiro. Biļetes iespējams iegādāties Pasta salā kasē pie ieejas smilšu skulptūru parkā.

Jāpiebilst, ka starptautiskajā vasaras festivālā “Summer Signs 2024” 1. vietu ieguva Artems Samoilovs no Ukrainas, kurš attēlojis ūdens dēmona tēlu no slāvu mitoloģijas, 2. vietu – Zīle Ozoliņa-Šneidere no Latvijas. Viņa skulptūrā “Vēju savaldītājs” atspoguļojusi daudzu tautu pasakās sastopamo Sprīdīti. Bet 3. vietu šogad konkursā ieguva Lucina Kujava no Polijas ar darbu Karalis Popiels.