16.2 °C, 4 m/s, 84.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPasta salā notiks 4. labsajūtas festivāls “Esi”
Pasta salā notiks 4. labsajūtas festivāls “Esi”
25/06/2022

Svētdien, 3. jūlijā, ikviens aicināts uz Pasta salu, lai 4. labsajūtas festivālā Esi uzzinātu par veselīga dzīvesveida aktualitātēm un praktiski līdzdarbotos kādā no astoņām aktivitāšu zonām. No pulksten 11 līdz 15.30 būs iespēja tikties ar savā nozarē atzītiem speciālistiem – ārstu gastroenterologu Anatoliju Danilānu, šefpavāru Lauri Aleksejevu, fitnesa treneri Ralfu Upmani un citiem. Festivālā būs pievērsta uzmanība garīgās veselības jautājumiem, veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nozīmei, varēs veikt sava ķermeņa veselības  ekspresmērījumus un saņemt speciālistu ieteikumus. Visas festivāla aktivitātes ir bez maksas.

Kā stāsta viena no labsajūtas festivāla organizatorēm Jelgavas Sociālo lietu pārvaldes Veselības aprūpes un veicināšanas nodaļas vadītāja Karolina Avota, pasākums notiks pēc divu gadu pārtraukuma un jaunā vietā – visas astoņas festivāla zonas būs izkārtotas Pasta salā starp slidotavu un brīvdabas koncertzāli “Mītava”. Ņemot vērā iepriekšējo pieredzi, organizatori ir samazinājuši zonu skaitu, atstājot tās, kuras cilvēki vairāk iecienījuši un labprāt apmeklē. “Ļoti ceram uz apmeklētāju atsaucību, jo Pasta sala vasarā ir iecienīta jelgavnieku un pilsētas viesu atpūtas vieta. Pie katras norišu vietas būs informatīvie stendi ar dienas programmu, un aktivitātes festivāla tematiskajās zonās noritēs paralēli,” stāsta K.Avota.

 

Fiziskās aktivitātes

 

Festivāla atklāšana notiks pasākuma centrālajā zonā “Esi centrā”. To vadīs TV raidījuma “Gudrs, vēl gudrāks” vadītājs, fitnesa kluba “DCH studija” līdzīpašnieks un treneris Kaspars Ozoliņš. “Šī zona visu pasākuma laiku būs aktīva, tur notiks dažādas nodarbības, katra apmēram pusstundu gara. Būs iespēja izmēģināt dažādus treniņu veidus, piemēram, zumbu, latino fitnesu, pārbaudīt savu līdzsvaru un koordināciju. Treniņam iepriekš nebūs jāpiesakās, un pievienoties varēs ikviens interesents,” mudina K.Avota.

 

Zonā “Esi gaisā” tiks nodrošinātas gaisa jogas nodarbības gan bērniem, gan pieaugušajiem. Tā kā šai fiziskajai aktivitātei ir ierobežots statīvu skaits, tā būs vienīgā nodarbība, kurai būs jāpiesakās, un to varēs izdarīt pasākuma dienā. Lai piedalītos fiziskajās aktivitātēs, jāatceras par piemērotu apģērbu un apaviem.

 

Konkrētai auditorijai

 

“Kā jau liecina nosaukums, zonas “Esi bērns” un “Esi seniors” vairāk ir mērķētas konkrētai auditorijai,” stāsta K.Avota.

 

Zonā “Esi bērns” jaunajai paaudzei tiks piedāvātas praktiskas nodarbības par veselīgu uzturu, kā arī darbnīca “Prieka burbuļi”, kurām bērns varēs pievienoties un darboties jebkurā brīdī. Nodarbības paredzētas bērniem vecumā no 5 līdz 14 gadiem. Šajā zonā bērni varēs aktīvi darboties, kamēr vecāki klausīties vērtīgas lekcijas.

 

Savukārt zonā “Esi seniors” notiks trīs lekcijas – speciālisti pievērsīs uzmanību tādiem jautājumiem kā emocionālā labsajūta, prāta možums un pareizas elpošanas nozīme. “Protams, interesējošās lekcijas varēs klausīties ikviens, kam tas šķiet noderīgi,” uzsver K.Avota.

 

Uzzināt ko jaunu

 

Zonā “Esi zinošs” interesentus gaidīs speciālisti, kuri stāstīs par dažādām garīgās un fiziskās veselības tēmām. Piemēram, profesors A.Danilāns runās par šiem jautājumiem, kā piemēru izmantojot savu personīgo pieredzi, – “Tā caur viļņiem, bangām cīnās mana dzīves laiviņa”.

 

Kā atzīst pasākuma organizatori, zona “Esi garšīgs” vienmēr ir ļoti apmeklēta. Šoreiz “OnPlate” uztura speciālistu komanda gatavos veselīgus kokteiļus un konsultēs par to gatavošanu. Paralēli notiks arī divas meistarklases, kuras vadīs restorāna “Zoltners” šefpavārs Nauris Malāhovs, un šefpavārs Lauris Aleksejevs, restorāna “36. līnija” līdzīpašnieks. 

 

Zonā “Esi līdzsvarā” notiks radošā darbnīca kopā ar mākslas terapeiti Aiju Tiltiņu. Zonā “Esi vērīgs” būs iespēja ekspresmērījumos  noteikt cukura un holesterīna līmeni, izmērīt asinsspiedienu, veikt ķermeņa masas analīzi, noteikt bioloģisko vecumu, kā arī saņemt speciālistu ieteikumus pēc iegūtajiem rezultātiem. Pie dermatologiem būs iespēja veikt dzimumzīmju analīzi, kas ir īpaši aktuāli vasarā.

 

4. labsajūtas festivāls “Esi” tiek organizēts Eiropas Sociālā fonda projektā “Veselības veicināšana Jelgavā” (Nr.9.2.4.2/16/I/085) sadarbībā ar Jelgavas Sociālo lietu pārvaldi. 

 

Bērnu drošības dienas sporta spēles

 

Paralēli labsajūtas festivālam Pasta salā aiz smilšu skulptūru parka no pulksten 11.30 līdz 16 notiks Bērnu drošības dienas sporta spēles bērniem un jauniešiem vecumā no 6 līdz 18 gadiem. Kā informē Veselības ministrija, kas organizē pasākumu, spēļu laikā ikvienam būs iespēja piedalīties 14 dažādās aktivitātēs. Tās būs pieejamas vienlaikus un tiks sadalītas zonās. Būs iespēja piedalīties, piemēram, galda hokejā, minifutbolā, ūdens spaiņa spēlē, labirinta skrējienā, pārbaudīt savu atmiņu un līdzsvaru. Sporta aktivitātes veidotas tā, lai izglītotu un praktiski pievērstu uzmanību traumatisma nozīmei, cēloņiem un riskiem.

 

Kamēr bērni sportos, vecāki varēs iepazīt mobilo darbnīcu “Bērnam droša māja”, uzzināt padomus traumatisma profilaksei vai klausīties izglītojošas lekcijas par fiziskās slodzes nozīmīgumu bērnu ikdienā.

 

Kampaņas “Pārvērt pārdrošību par drošību!” mērķis ir izglītot un informēt ar drošību, biežāko traumu veidiem katrā vecumposmā, traumu gūšanas apstākļiem un profilakses pasākumiem, lai samazinātu bērnu traumatismu Latvijā. Kampaņa tapusi pēc Veselības ministrijas, bērnu slimnīcas un Slimību profilakses un kontroles centra iniciatīvas.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē