16.9 °C, 1.6 m/s, 92.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPasta salā sāk darboties četri robotizētie zāles pļāvēji
Pasta salā sāk darboties četri robotizētie zāles pļāvēji
01/06/2020

Pasta salā, aiz aktīvās atpūtas zonas un salas ziemeļu daļā, zālienu pļauj četri robotizēti “Husqvarna” zāles pļāvēji, kas turpmāk katru dienu līdz vasaras beigām tur nodrošinās zāles pļaušanu.

Zāliena apkopšanu ar robotizētajiem zāles pļāvējiem jau otro gadu bez maksas pilsētas teritorijā nodrošina SIA “Husqvarna Latvija”. Pērn Pasta salā robotizētie zāles pļāvēji strādāja izmēģinājuma režīmā, uzņēmumam iepazīstinot ar tehnikas lietderību ne vien privātās teritorijās, bet arī publiskajā vidē. Šogad robotu skaits divkāršots, tādējādi Pasta salas teritorijā aiz aktīvās atpūtas zonas un salas ziemeļu daļā darbojas jau četri robotizēti pļāvēji. Tie patstāvīgi strādā 24 stundas diennaktī, pļaujot zālienu neatkarīgi no laikapstākļiem, kontrolējot veicamā darba apjomu un veicot arī automatizētas uzlādes.

 

Kā informē SIA “Husqvarna Latvija” tirdzniecības pārstāvis Jānis Baltmanis, robotizētajiem zāles pļāvējiem ir noteikta teritorija, pa kuru tie pārvietojas dažādos virzienos, dienā nopļaujot pa milimetram zāles – tik, cik tā diennaktī izaug. Pļāvēju darbs tiek kontrolēts ar mobilās lietotnes palīdzību, kurā redzama informācija par to veicamo darbu un tehnisko stāvokli, līdz ar to pēc nepieciešamības tiem var nodrošināt arī laicīgu apkopi. J.Baltmanis piebilst: lai arī pļāvēji darbojas patstāvīgi, tie ir droši, jo to asmeņus noslēpj plastmasas korpuss, tāpat robotizētais pļāvējs spēj noteikt tam priekšā esošos šķēršļus, izvēloties citu ceļu. Zāles pļāvēji aprīkoti arī ar vairākiem pretzādzības aizsardzības līmeņiem, proti, katram robotam ir savs PIN kods, un, tikai ievadot to, tas strādā. Ja robotu paceļ, tas izslēdzas. Robotizētie pļāvēji ir izsekojami, un tie piesaistīti geosētai – ja pļāvējs tiek iznests no ieprogrammētās teritorijas, atskan signalizācija. Robotizētie zāles pļāvēji Pasta salā darbosies visu vasaru.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē