15.9 °C, 1.6 m/s, 95.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPasta salā top lielformāta šamota skulptūras
Pasta salā top lielformāta šamota skulptūras
14/06/2023

Šonedēļ Pasta salā pieci mākslinieki uzsākuši darbu  pie četrām skulptūrām un darba procesu var vērot arī salas apmeklētāji. Te ir sācies 11. Starptautiskais lielformāta šamota skulptūru simpozijs, kura tēma šogad ir “Sasaukšanās”. Saulgriežos, 21. jūnija, pusnaktī skulptūras kvēlojošas un uguns dzirksteļu ieskautas skatītājiem atklāsies pilnībā.

Šogad darbus veido mākslinieki no trim Baltijas valstīm – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas. Lielformāta skulptūras rada jelgavniekiem jau no iepriekšējiem gadiem pazīstamie mākslinieki Ilze Emse-Grīnberga, kas ir šī gada simpozija mākslinieciskā vadītāja, kā arī tēlnieki no Lietuvas Viļus Šļuzelis un Irēna Šļuzeliene. Šogad pirmo reizi simpozijā piedalās starptautiski pazīstamās keramiķes Tīna Kaljuste no Igaunijas un latviešu māksliniece Una Mjurka, kura šobrīd dzīvo un strādā ASV.

U.Mjurka ir profesionāla keramiķe, ikdienā arī profesore un keramikas nodaļas vadītāja Fresno universitātē, Kalifornijā. Arī T.Kaljuste ir keramiķe un brīvmāksliniece, kura absolvējusi Tallinas Mākslas institūtu. Abas mākslinieces lieliski pārzina keramiskos procesus un tehnoloģijas, bet lielformāta šamota darbu veidošanas pieredzi pirmo reizi gūs Jelgavā.

Šī gada šamota skulptūru simpozija darbi Pasta salā būs apskatāmi no 22. jūnija līdz mēneša beigām. Tā kā šamota parks Pasta salā ir pabeigts, pēc tam jaunās skulptūras un pagājušā gadā veidotās četras skulptūras savu pastāvīgo apmešanās vietu atradīs pie Valdekas pils Pārlielupē, kur būs apskatāmas no 1. jūlija.

Šamota skulptūru simpozijs Jelgavā notiek kopš 2013. gada, un tā mākslinieciskais vadītājs līdz aiziešanai mūžībā bija Aleksandrs Djačenko. Simpozijs notiek ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Zemgales Plānošanas reģiona atbalstu. Ilggadējais simpozija atbalstītājs ir restorāns “Pilsētas elpa”.