19.2 °C, 2.6 m/s, 85.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasākumiPasta salā top smilšu skulptūru konkursa darbi
Pasta salā top smilšu skulptūru konkursa darbi
01/06/2022

Pasta salā turpinās darbs pie smilšu skulptūru veidošanas, kur 15 tēlnieki no desmit valstīm veido savus skulptūru konkursa meistardarbus, kā arī divi tēlnieki turpina darbu pie smilšu skulptūru parka “Summer Signs 2022” demo skulptūras. Tēlnieki darbu turpinās līdz 3. jūnijam, lai jau 4. jūnijā smilšu skulptūru parks vērtu durvis apmeklētājiem.

Jau 16. reizi Jelgavā pulcējušies tēlnieki, kuri parāda savas prasmes smilšu skulptūru veidošanā. Darbu tēma šogad ir “Šedevri”, lai skatītājiem atklātu cilvēka, dabas un Visuma radītus meistardarbus. Smilšu skulptūru konkursā šogad piedalās 15 tēlnieki no desmit valstīm – Bulgārijas, Čehijas, Kanādas, Mongolijas, Spānijas, Turcijas, Ukrainas, Lietuvas, Igaunijas un Latvijas. Savukārt divi tēlnieki – Kārlis Īle un Maija Īle veido smilšu skulptūru parka demo skulptūru, smiltīs atveidojot Mikelandželo darbu “Pieta” (Žēlums) jaunā veidolā. Tēlnieki darbu pie demo skulptūras sāka jau pagājušajā nedēļā un šonedēļ pievienojās arī pārējie tēlnieki, lai radītu savus konkursa darbus. Tēlnieki norāda, ka lietainie laikapstākļi īpaši neapgrūtina un nekavē darbu – visas skulptūras būs gatavas līdz piektdienai.

 

Tēlnieki dažādi atspoguļo šā gada smilšu skulptūru tēmu – “Šedevri”, lielākā daļa ir izvēlējušies atveidot un arī interpretēt, kāda sev īpaša autora darbu, kāds veido savu oriģināldarbu.

 

Jāpiebilst, ka konkursā šogad piedalās četri latviešu tēlnieki – Agnese Rudzīte–Kirillova, Sanita Rāviņa, Zīle Ozoliņa-Šneidere un Ainars Zingniks. Tēlniece Agnese Rudzīte-Kirillova veido smilšu skulptūru “Sargeņģelīši”. “Visiem zināmās Vinsenta van Goga “Saulespuķes”, kas ir dzīvesprieka un saules enerģijas simbols. Šā brīža situācijā tās arī asociējās ar Ukrainu un tās apbrīnojamo cīņu par brīvību. Tāpēc mazie, mīlīgie Rafaela eņģelīši tās sargā no Visuma augstumiem,” tā A.Rudzīte Kirillova. Savukārt tēlniece Sanita Rāviņa veido oriģināldarbu “TLC (maigums, mīlestība un rūpes)”. Skulptūrā tiek attēlota māte ar bērnu, tēliem apkārt tiek veidoti spārni sirds formā, kuri sargā un simbolizē mīlestību. “Nav lielāka spēka par mīlestību. Mīlestību vienam pret otru, pret dabu, bet visvairāk –  mīlestību pret bērnu. Tas kā liels brīnums un meistardarbs gadu simtiem tiek attēlots mākslā, apdziedāts mūzikā un aprakstīts dzejā. Arī es nebūšu izņēmums un veltīšu šo skulptūru visiem bērniem. Viņi dod sauli, kad dienas ir apmākušās, nes prieku pasaulē, liek uz brīdi aizmirst slikto un dod cerību nākotnei,” tā S.Rāviņa.

 

Tāpat smilšu skulptūras veido arī divi tēlnieki no Spānijas Aaron Jimenez Ojeda un Nuria Vallverdu. Tēlniece Nuria Vallverdu veido skulptūru “Gernika 2.0”. Tēlniece iedvesmojās no mākslinieka Pablo Pikaso gleznas “Gernika” un viņas skulptūras vēstījums ir miers pasaulē. Savukārt tēlnieks Tautvilas Povilionis no Lietuvas veido mākslinieka Benksija darba kopiju ar dažām modifikācijām.

 

Jāpiebilst, ka jau sestdien, 4. jūnijā, smilšu skulptūru parks “Summer Signs 2022” gaidīs apmeklētājus. Skulptūru parks 4. un 5. jūnijā būs atvērts no pulksten 10 līdz 23. Abas dienas laukumā starp brīvdabas koncertzāli “Mītava” un slidotavu būs aktivitātes bērniem – putu ballīte un burbuļu darbnīcas un atrakcijas. Savukārt sestdienas vakarā pulksten 19 apmeklētāju priecēs grupa “Riga Reggae” un pulksten 21 – Edavārdi, bet svētdien pulksten 20 – Ivo Fomins. Abās dienās par pozitīvu pasākuma atmosfēru rūpēsies jelgavnieks vinila plašu entuziasts DJ Mareks Ameriks.

 

Atgādinām, ka vēl līdz piektdienai, 3. jūnijam, biļetes pasākumam var iegādāties lētāk: biļete pieaugušajiem maksā 5 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 3 eiro. Var iegādāties arī ģimenes biļeti (2 pieaugušie + 2 bērni, 1 pieaugušais + 3 bērni vai “3+ Ģimenes karte”), kuras cena ir 10 eiro. Tikai Jelgavas kultūras nama kasē, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļetes iepriekšpārdošanā var nopirkt par 3 eiro, uzrādot Jelgavas skolēna apliecību – par 2 eiro, bet ar kuponu, kas atrodams informatīvā izdevuma “Jelgavas Vēstnesis” maija numurā, biļetes cena ir 3 eiro.

 

Savukārt pasākuma dienā –  4. un 5. jūnijā biļešu cena pieaugušajiem būs 7 eiro; skolēniem, studentiem, pensionāriem un invalīdiem – 4 eiro, bet ģimenes biļeti varēs iegādāties par 15 eiro. Uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, biļete maksās 4 eiro, bet ar Jelgavas skolēna apliecību – 3 eiro. Bērniem līdz 7 gadu vecumam ieeja festivālā būs bez maksas. Biļetes var nopirkt Jelgavas kultūras nama kasē, “Biļešu paradīzes” kasēs un internetā, bet pasākuma norises dienās – arī Pasta salā. Jāpiebilst, ka biļetes, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti, Jelgavas skolēna apliecību vai kuponu, pieejamas tikai Jelgavas kultūras nama kasē. Biļetes viedtālrunī var iegādāties gan iepriekšpārdošanā, gan pasākuma laikā, un tās ir derīgas elektroniskā formātā.

 

Jelgavas kultūras nama kases darba laiks

 

  • Otrdien, trešdien, ceturtdien un piektdien – no pulksten 14 līdz 19;
  • Sestdien – no pulksten 10 līdz 15;
  • Svētdien un pirmdien – slēgts.

Kase atvērta arī stundu pirms pasākumiem! Kases tālrunis: 63084679

 

Pasākuma apmeklētājs piekrīt, ka tiks filmēts un fotografēts. Uzņemtais materiāls var tikt translēts, reproducēts un izplatīts bez ierobežojuma.

 

 

Foto: Jelgava.lv un Raimonds Subatovičs

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē