15.1 °C, 1.4 m/s, 88.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPasta salā uzstāda jaunās koka skulptūras
Pasta salā uzstāda jaunās koka skulptūras
21/09/2020

Koktēlnieki Pasta salā noslēguši nedēļu ilgu darbu, lai simpozijā “Otrā elpa” radītu koka skulptūras, kurās, turpinot pirms astoņiem gadiem iedibināto tradīciju, atdzīvojas dažādi pasaku tēli. Gadu gaitā simpozijos tapušas vairāk nekā 20 skulptūras – lielākā daļa nonākušas pie pilsētas bērndārzniekiem, taču pieci šogad tapušie darbi ikvienu gaida Pasta salas dienvidu galā.

Koka skulptūru simpozijs norisinājās Meža dienu pasākuma “Mežs ienāk Jelgavā 2020” gaitā, un tajā tēlnieki Māris Gailis, Zigmunds Bielis, Gundars Kozlovskis, Agnese Rudzīte-Kirillova un Donāts Mockus no Jelgavā augušiem un savu laiku nokalpojušiem kokiem radījuši mākslas darbus.

 

Kā informē pašvaldības iestādes “Kultūra” producents Gundars Caune, mākslinieki savu darbu noslēguši līdz ar jaunās nedēļas sākumu un nu skulptūras pārvestas no pasākuma “Mežs ienāk Jelgavā 2020” un simpozija “Otrā elpa” norises vietas uz Pasta salas dienvidu galu, kur tās tikušas iebetonētas. Līdzās nedēļas nogalē iestādītajiem kokiem, skulptūras kļūst par sākumu Pasta salas Laimes parkam.

 

Jāpiebilst, ka skulptūras ir apskates objekti un uz tām nav ieteicams kāpt. Koka skulptūru simpoziju “Otrā elpa” organizē Jelgavas pašvaldība ar Valsts kultūrkapitāla fonda un Zemgales Plānošanas reģiona atbalstu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē