25.3 °C, 1.6 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldība atbalstīs bērnu un jauniešu vasaras nometnes
Pašvaldība atbalstīs bērnu un jauniešu vasaras nometnes
16/06/2006

Šajā reizē finansiālajam atbalstam bija pieteikušās 17 sabiedriskās organizācijas, savukārt atbalstu guva 11 organizāciju izstrādātie projektu pieteikumi. Iestājoties vasarai, vairākas organizācijas ir uzsākušas nometņu organizēšanu bērniem un jauniešiem ar mērķi tos iesaistīt veselīgās brīvā laika pavadīšanas aktivitātēs, tāpēc tām atbalsts ir visnotaļ nepieciešams.

Lai popularizētu brīvprātīgo darbu un neformālo izglītību, kā arī apzināt un iepazīt citu tautu kultūras, biedrības „Zemgales nevalstisko organizāciju atbalsta centrs” iesniedza projekta pieteikumu starptautiskās darba nometnes rīkošanai „Lediņos”,. Galvenais šīs nometnes ieguvums būs Jelgavas bērniem un jauniešiem, kuri piedaloties nometnē, redzēs un novērtēs brīvo darbu kā interesantu un tai pašā laikā noderīgu brīvā laika pavadīšanu. Jelgavā šī būs pirmā darba nometne. Starptautiskā nometne ir plānota no 12. – 21. augustam, kurā piedalīsies jaunieši no vismaz piecām valstīm, savukārt no pilsētas tiks aicināti brīvprātīgie neierobežotā daudzumā. Fonda piešķirtie 400 lati sniegs atbalstu brīvprātīgo ēdināšanas nodrošināšanai.

Mūzikas un mākslas skolotāju apvienības „Vide Intra” izstrādātas projekts „Bērnu un jauniešu radošā nometne „Saulespulkstenis 2006”” tika atbalstīts, jo bērniem un jauniešiem tiks piedāvāta saturīga un radoša brīvā laika pavadīšana vasarā, lai attīstītu un pilnveidotu to radošās spējas, kā arī sniegt ieguldījumu jauniešu estētiskajā audzināšanā un sociālajā integrācijā. Bērnu un jauniešu radošā nometne „Saulespulkstenis 2006 notiks no 18. – 30. jūnijam (izņemot Līgo svētku laiku) Lielplatones speciālajā internātskolā. Šī projekta atbalstam tika piešķirti 400 lati.

Atbalsta programmai tika iesniegts arī Latvijas Bāreņu biedrības aktīvās atpūtas pasākuma projekts bērniem – bāreņiem „Jautra vasariņa”. Šī nometne bērniem sekmēs vēlmi izzināt apkārtējo pasauli un apgūt pieaugušo radīto pieredzi. Projekta mērķis paredz iepazīstināt bērnus ar latviešu tautas mantojumu, sniegt priekšstatus par latviešu etnisko kultūras vērtību, kā arī sekmēt bērnu spējas apzināties sevi, izzināt apkārtējo pasauli, sabiedriskās dzīves norises izmantojot folkloru un tautas mākslu. Ļoti būtiski šajā nometnē ir iekļauto mazākumtautību bērnu – bāreņu izpratnes veicināšana par piederību Latvijas valstij, kā arī vairot to pilsonisko apziņu. Projekts tiks realizēts šī gada jūlijā, kura ietvaros tiks organizēti izbraukumi uz Rīgas Brīvdabas muzeju, Rīgas K.Barona muzeju, Rīgas Zoodārzu un „Līvu Akvaparku”. Projekta atbalstam tika piešķirti 500 lati.

2006. gadā Jelgavas pašvaldība sabiedriskajām organizācijām atbalstu sniedz jau otro reizi. Šajā gadā piešķirtais fonda finansējums Sabiedrisko organizāciju projektiem ir 18 000 lati, no tiem 2. marta komisijas sēdē 1. kaŗtā sabiedriskajām organizācijām tika piešķirti 13 312 lati. Savukārt šī gada 15. jūnijā atlikusī summa 4688 lati atbilstoši konkursa nolikumam tika sadalīta 11 organizācijām.

Komisijas atbalstu šoreiz guva arī tādas organizācijas kā Jelgavas invalīdu biedrība, Vecāku atbalsta grupa “Saules bērns”, Jelgavas sieviešu invalīdu organizācija “Zvaigzne”, Biedrība “Zemgales nevalstisko organizāciju atbalsta centrs”, Bērnu un jauniešu mūzikas klubs, Biedrība “Atbalss cilvēkā”, LVAF “Lāčplēsis” Zemgales nodaļa, Mūzikas un mākslas skolotāju apvienība “Vide Intra”, Zemgales Latviešu strēlnieku biedrība, Atbalsta fonds “Paralimpiešu cerība” un Latvijas bāreņu biedrība.

Konkursa mērķis ir sekmēt iedzīvotāju aktivitāti un iesaistīšanos pilsētas attīstības un sociālo problēmu risināšanā, veicināt labdarības tradīcijas un sadarbību starp Jelgavas pilsētas pašvaldību un sabiedriskajām organizācijām, kuras darbojas Jelgavas pilsētas teritorijā. Saskaņā ar Jelgavas pilsētas Sabiedrisko organizāciju atbalsta programmas nolikumu fonda līdzekļi var tikt piešķirti projektiem, kuri galvenokārt paredz sabiedriski nozīmīgu programmu, projektu un pasākumu realizāciju Jelgavas pilsētā.

Informācija sagatavota Jelgavas pašvaldības preses sekretārs Jānis Zemene