16.4 °C, 4.4 m/s, 83.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPašvaldība organizē tikšanos ar Jelgavā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem
Pašvaldība organizē tikšanos ar Jelgavā dzīvojošajiem Ukrainas civiliedzīvotājiem
06/09/2022

Jelgavas valstspilsētas pašvaldība ceturtdien, 8. septembrī, pulksten 19 Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 organizēs tikšanos ar Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuri šobrīd dzīvo Jelgavā. Uz tikšanos gaidīti ne tikai pašvaldības nodrošinātajās izmitināšanas vietās dzīvojošie, bet arī privātajā sektorā dzīvojošie.

Tikšanās laikā ar Ukrainas iedzīvotājiem iecerēts pārrunāt vairākus aktuālus jautājumus, kas saistīti ar dzīvošanu, izglītību un sociālo jomu. Ukrainas civiliedzīvotājiem tiks skaidrota kārtība, kā jārīkojas, ierodoties mūsu pilsētā, un rīcība, ja viņi nolēmuši tomēr doties prom. Iecerēts runāt arī par to, kā jārīkojas tiem Ukrainas civiliedzīvotājiem, kuriem drīzumā noslēgsies valsts noteiktais primārā atbalsta saņemšanas termiņš, un izskaidrot, kuras personas pēc likuma var pretendēt uz valsts atbalstu arī turpmāk un kā rīkoties tiem, kuriem valsts atbalsts drīz tiks pārtraukts.

 

Speciālisti sniegs informāciju par dzīvesvietas deklarēšanu Jelgavā, kas ir ļoti būtisks nosacījums, lai saņemtu dažādus pakalpojumus un arī sociālo atbalstu mūsu pilsētā. Tāpat ukraiņi tiks informēti par bērnu un jauniešu iesaisti izglītības procesā, par iespējām apmeklēt ārpusstundu nodarbības, pašvaldības atbalstu skolēniem sabiedriskā transporta apmaksai un kārtību, kā to var saņemt. Tāpat Ukrainas civiliedzīvotājiem būs iespēja uzdot savus jautājumus.

 

Jāpiebilst, ka šobrīd Jelgavā ir reģistrēti 1158 Ukrainas civiliedzīvotāji, no viņiem 289 dzīvo Jelgavas pašvaldības organizētajās izmitināšanas vietās.  

 

Informācija krievu valodā pieejama ŠEIT.

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē