15.8 °C, 1.6 m/s, 93.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPašvaldība palielinās atbalstu ēdināšanai bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu
Pašvaldība palielinās atbalstu ēdināšanai bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu
10/06/2022

Ņemot vērā straujo energoresursu un arī pārtikas cenu kāpumu, Jelgavas pašvaldība saņēmusi vairāku bērnudārzu ēdināšanas pakalpojumu sniedzēju iesniegumus par ēdināšanas pakalpojumu cenu izmaiņām. Pašvaldība, apzinoties, ka ēdināšanas izmaksu kāpums būs papildu slogs daudzām Jelgavas ģimenēm, nekavējoties reaģēja uz šiem iesniegumiem un ir sagatavojusi grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz palielināt ēdināšanas atbalsta apmēru trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu, kā arī daudzbērnu un audžuģimeņu bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu.

Šobrīd Jelgavas pašvaldība, atbalstot daudzbērnu un audžu ģimenes, kā arī trūcīgu un maznodrošinātu ģimeņu bērnus, sedz viena bērna ēdināšanas izmaksas līdz 50 eiro mēnesī par faktiski saņemto ēdināšanas pakalpojumu.

 

Paaugstinoties ēdināšanas maksai, pašvaldība ir sagatavojusi grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz pilnībā segt ēdināšanas izdevumus bērniem no trūcīgām un maznodrošinātām ģimenēm, savukārt daudzbērnu un audžu ģimeņu bērniem palielināt atbalsta apmēru: bērndārzniekiem vecumā no trim līdz sešiem gadiem – līdz 70 eiro mēnesī, bet bērniem no pusotra līdz diviem gadiem – līdz 65 eiro mēnesī.

 

Atbalsts paredzēts Jelgavas ģimeņu bērniem, kuri apmeklē pirmsskolas izglītības iestādes vai apgūst obligāto pirmsskolas izglītības programmu Jelgavas Pārlielupes pamatskolā vai Jelgavas 4. sākumskolā.

 

Latvijā pārtikas produktu cenu kāpums šā gada sākumā ir bijis viens no straujākajiem Eiropas Savienībā, turklāt pagaidām nekas neliecina, ka tuvākajā laikā sagaidāma cenu stabilizēšanās. Latvijā jau no 2021. gada oktobra ir vērojams pārtikas cenu kāpums, bet īpaši straujš tas ir no šā gada janvāra. Periodā no janvāra līdz 30. aprīlim pārtikas cenas vidēji paaugstinājušās par 10,1 procentu. Tāpat šogad būtiski pieaugusi elektroenerģijas un degvielas cena. Dīzeļdegvielai cenas pieaugums šā gada aprīlī pret šā gada janvāri ir 35,2 procenti, savukārt elektroenerģijas un degvielas cenu sadārdzinājums veido izmaksu spiedienu uz citām patēriņa grupām.

 

Tie ir galvenie iemesli, kāpēc ēdināšanas uzņēmumi paziņojuši par ēdināšanas izmaksu palielināšanos bērniem, kuri apgūst pirmsskolas izglītības programmu.

 

Jāpiebilst, ka izstrādātos grozījumus saistošajos noteikumos vēl skatīs domes komiteju sēdēs, bet 30. jūnijā par to būs jālemj domes deputātiem.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē