23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSatiksmePašvaldība pārtrauc līgumu par elektroautobusu piegādi
Pašvaldība pārtrauc līgumu par elektroautobusu piegādi
15/01/2020

Jelgavas pilsētas pašvaldība nosūtījusi paziņojumu AS “Ferrus”, kurā informē, ka pārtrauc līgumu par videi draudzīgu autobusu piegādi, jo uzņēmums nav nodrošinājis līguma izpildi – noteiktā laikā nav piegādājis elektroautobusus un uzlādes iekārtas. Līdz ar paziņojumu pašvaldība uzņēmumam piestādījusi rēķinu par vienreizējā līgumsoda samaksu 5% apmērā no kopējās līgumcenas. Līgumā paredzētās soda naudas  apmērs ir 95 tūkstoši eiro.

Jelgavas pilsētas pašvaldība, īstenojot Kohēzijas fonda finansēto projektu “Videi draudzīgas sabiedriskā transporta infrastruktūras attīstība Jelgavā”, veica publisku iepirkumu par videi draudzīgu elektroautobusu piegādi.

 

Iepirkuma rezultātā 2018.gada 12.novembrī starp Jelgavas pilsētas domi un AS “Ferrus” tika noslēgts piegādes līgums par jaunu, rūpnieciski ražotu, videi draudzīgu elektroautobusu un to uzlādes iekārtu piegādi. Saskaņā ar līgumu iepirkumā uzvarējušais uzņēmums kopumā apņēmās pašvaldības vajadzībām piegādāt četras videi draudzīgas sabiedriskā transporta vienības – 2 elektroautobusus un to uzlādes iekārtas laika posmā no 2019.gada 4. līdz 15.novembrim un 2 elektroautobusus  un vienu uzlādes iekārtu – no 2020.gada 7. līdz 28.februārim.

 

AS “Ferrus” nav izpildījis līguma saistības un novembrī nepiegādāja elektroautobusus un uzlādes iekārtas, informējot pašvaldību, ka līguma izpildi varētu veikt līdz 2020.gada 15.jūnijam. Tā kā līguma darbības termiņa pagarināšana un piegādes termiņa pārcelšanu nepieļauj Publisko iepirkumu likums un Kohēzijas fonda finansētā projekta nosacījumi, Jelgavas pilsētas pašvaldība pieņēmusi lēmumu piemērot tiesības vienpusēji izbeigt līgumu.  

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē