22.2 °C, 2.9 m/s, 52.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSociālais atbalstsPašvaldība pieņem pieteikumus valsts atbalsta saņemšanai siltumenerģijas izmaksu segšanai
Pašvaldība pieņem pieteikumus valsts atbalsta saņemšanai siltumenerģijas izmaksu segšanai
30/09/2022

Jelgavas pašvaldība klātienē pieņem pieteikumus valsts atbalstam šai apkures sezonai – oktobrī atbalstam var pieteikties par iegādāto malku, granulām un briketēm. Savukārt elektroniski pieteikumus no 1. oktobra var iesniegt vietnē www.epakalpojumi.lv. Jāuzsver, ka atbalstam par apkurei izmantoto elektroenerģiju varēs pieteikties no novembra. Pieteikšanās atbalstam turpināsies līdz pat nākamā gada pavasarim.

Pieteikumus atbalstam no 3. oktobra pieņem Jelgavas pašvaldības Klientu apkalpošanas centrā Lielajā ielā 11, 1. kabinetā, konsultācijas pašvaldībā par atbalsta pieprasīšanu var saņemt arī pa tālruni 63005492.

 

 

Iesniegt pieteikumu, uzrādot personu apliecinošu dokumentu, var mājokļa īpašnieks, kopīpašnieks, īrnieks vai viņa pilnvarotā persona. Iesniedzot pieteikumu, jānorāda – vārds, uzvārds, personas kods, kontaktinformācija, bankas vai pasta norēķinu sistēmas konta numurs, uz kuru pārskaitīt piešķirto atbalstu. Tāpat pieteikums ietver pašapliecinājumu par attiecīgas apkures esību mājoklī un to, ka citi mājsaimniecības locekļi nav iesnieguši pieprasījumu atbalsta saņemšanai par minēto mājokli. Tāpat jāuzrāda arī īpašuma tiesību apliecinoši dokumenti, piemēram, īres līgums. Savukārt, ja īpašuma tiesības apliecina Zemesgrāmata, tā nav jāuzrāda, jo pašvaldības speciālistiem ir pieeja Zemesgrāmatas informācijai. Lai saņemtu atbalstu, jāpievieno maksājumu apliecinoši dokumenti vai rēķins par apmaksāto elektroenerģiju. Izņēmums ir – par iegādāto malku līdz 31. augustam, par kuru nav saglabājies maksājuma čeks, – šajā gadījumā ir iespēja saņemt atbalstu bez maksājumu apliecinoša dokumenta 60 eiro apmērā.

 

 

Atbilstoši likumam pašvaldībai pieteikums jāizskata 30 darbadienu laikā, pieņemot lēmumu par atbalsta piešķiršanu vai atteikumu. Ja atbalsts tiek piešķirts, tas minētajā laikā tiek pārskaitīts uz iesniedzēja norādīto konta numuru. Savukārt atteikuma gadījumā, kam biežākais iemesls varētu būt nepatiesu ziņu sniegšana vai neatbilstība atbalsta nosacījumiem, iesniedzējam uz norādīto adresi tiks nosūtīts paziņojums par atteikumu piešķirt atbalstu. To var pārsūdzēt 30 dienu laikā.

 

Ērti valsts atbalstam var pieteikties arī elektroniski vietnē www.epakalpojumi.lv, tāpēc pašvaldība aicina jelgavniekus izmantot šo iespēju.

 

Jāuzsver, ka par vienu mājokli atbalstam var pieteikties ne biežāk kā vienu reizi mēnesī.

 

Tiem jelgavniekiem, kuriem apkuri nodrošina centralizētā siltumapgāde vai mājoklis tiek apkurināts ar dabasgāzi, valsts noteiktais atbalsts automātiski tiks iekļauts ikmēneša rēķinā, un tam atsevišķi nav jāpiesakās.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē