23.9 °C, 1.8 m/s, 72 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPašvaldība sagatavojusi projektu tipveida slēgtam atkritumu laukumam
Pašvaldība sagatavojusi projektu tipveida slēgtam atkritumu laukumam
21/12/2020

Jelgavas pašvaldība šā gada budžetā paredzēja finansējumu tipveida slēgta atkritumu laukuma projekta izstrādei. Darbs tika uzticēts SIA “Jelgavas nekustamā īpašuma pārvalde” (JNĪP), un šobrīd tas ir noslēdzies. Tas nozīmē, ka tās daudzdzīvokļu mājas, kuras lems par slēgta tipa atkritumu laukuma ierīkošanu, varēs izvēlēties realizēt jau sagatavotu pašvaldības projektu, tā ieekonomējot līdzekļus.

JNĪP valdes loceklis Juris Vidžis skaidro, ka, uzsākot darbu pie tipveida projekta izstrādes, tika apzināti dažādi risinājumi un meklēts labākais iespējamais variants mūsu pilsētai. “Svarīgākie nosacījumi bija šāda laukuma funkcionalitāte un izmaksas,” uzsver J.Vidžis.

 

Izstrādātais projekts paredz, ka slēgtais atkritumu laukums tiek izgatavots no metāla, tam ir jumts, bet sienas ir no sieta, kura acs izmērs ir tik neliels, ka izslēdz putnu iekļūšanu konteineru novietnē. “Piedāvātajā variantā slēgtā tipa atkritumu konteineru novietne ir moduļa veida. Tas nozīmē, ka, lai arī projekts ir viens, tiek piedāvāti vairāki iespējamie izmēri atkarībā no mājai nepieciešamā konteineru skaita. Tāpat ir iespējams sākotnēji uzstādīt vienu moduļveida novietni, jo mazākais modulis paredz divu konteineru novietošanu, bet ar laiku, rodoties nepieciešamībai, tai klāt izbūvēt otru moduļveida novietni. Jāuzsver, ka lielākais no novietnes izmēriem ir paredzēts astoņu 1100 litru atkritumu konteineru izvietošanai,” skaidro JNĪP tehniskais direktors Oļegs Kukuts. Katra novietne būs slēdzama. “Katram modulim ir paredzētas slēdzamas durvis, taču par tehnisko risinājumu var lemt katra daudzdzīvokļu māja – durvīm var ierīkot slēdzeni vai izmantot elektroniskās kartes,” stāsta O.Kukuts.

 

Šobrīd projekts ir izstrādāts, un nākamgad pašvaldība paredz izveidot arī pirmo šāda tipa novietni pilsētā pie kādas pašvaldībai piederošas ēkas. Savukārt ikvienai daudzdzīvokļu mājai būs iespēja izmantot pašvaldības sagatavoto projektu, sedzot tikai novietnes izgatavošanas izdevumus un veicot būvniecības ieceres saskaņojumu.

 

Prognozētās izmaksas slēgta tipa atkritumu konteineru novietnes ierīkošanai (12 kvadrātmetri, paredzēts četru konteineru novietošanai) ir aptuveni 6000 eiro.

 

Taču vienlaikus mājas dzīvokļu īpašniekiem ir iespēja vienoties arī par citu risinājumu un izbūvēt slēgta tipa konteineru novietni pēc pašu izstrādāta projekta.

 

 

Foto: projekta skice

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē