22.8 °C, 6 m/s, 89.5 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaPašvaldība šogad līdzfinansēs kanalizācijas pieslēgumu izbūvi 101 īpašumam
Pašvaldība šogad līdzfinansēs kanalizācijas pieslēgumu izbūvi 101 īpašumam
21/07/2022

Noslēgusies šā gada Jelgavas pašvaldības atbalsta programma līdzfinansējuma saņemšanai kanalizācijas pieslēguma izbūvei ielās, kurās ir centralizētie sadzīves kanalizācijas tīkli. Kopumā ar pašvaldības atbalstu šogad pieslēgumu centrālajiem kanalizācijas tīkliem varēs izbūvēt 101 īpašuma saimnieks. Pašvaldības piešķirtais līdzfinansējuma apmērs – 32 305,22 eiro.

Kā informē SIA “Jelgavas ūdens” Projekta īstenošanas grupas vadītāja Ieva Strode, atbalsta programmā šogad saņemti 110 pieteikumi par kopējo summu 34 365,22 eiro – tika pieteiktas 107 vienģimenes mājas ar pievadu novietojuma plānu un trīs vienģimenes mājas ar apliecinājuma karti. Komisijai izvērtējot iesniegumus, secināts, ka deviņi pieteikumi par kopējo pieprasīto atbalsta summu 2060 eiro neatbilst programmas nosacījumiem, un tie noraidīti. Divi pieteikumi noraidīti, jo īpašums pieder juridiskai personai, bet pārējiem septiņiem nebija sakārtotas īpašumtiesības. Savukārt 101 pieteikums atbilda saistošajiem noteikumiem “Sadzīves kanalizācijas sistēmas attīstība un pieslēgumu izveide pie izbūvētajiem kanalizācijas tīkliem”. Kopējā pieprasītā atbalsta summa – 32 305,22 eiro.

 

“Tā kā šogad budžetā paredzētā pašvaldības dotācija atbalsta programmai bija 30 379 eiro, SIA “Jelgavas ūdens” vērsās pašvaldībā ar lūgumu piešķirt papildu dotāciju, lai varētu līdzfinansēt visus pieteikumus, kas atbilda saistošo noteikumu nosacījumiem. Pašvaldība piešķīra papildu dotāciju 1926,22 eiro apmērā, līdz ar to šogad līdzfinansējums piešķirts 101 īpašuma pieslēguma izbūvei par kopējo atbalsta summu 32 305,22 eiro,” skaidro I.Strode.

 

Jāatgādina, ka atbalsta programmā daudzdzīvokļu mājas var pretendēt uz pašvaldības līdzfinansējumu 75 procentu apmērā no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 3750 eiro, savukārt atbalsta apmērs vienģimenes mājai atkarīgs no tā, vai kanalizācijas izbūves darbi tiek veikti saskaņā ar apliecinājuma karti vai paskaidrojuma rakstu, vai ar atvieglotu procedūru – ar pievada novietojuma plānu. Ja privātmājai pieslēgumu būvē būvkomersants saskaņā ar apliecinājuma karti vai paskaidrojuma rakstu, pašvaldības līdzfinansējums veido līdz 50 procentiem no pieslēguma būvdarbu kopējām izmaksām, bet nepārsniedzot 1000 eiro par pieslēguma izbūvi. Savukārt, ja darbus veic pats īpašnieks vai būvkomersants saskaņā ar pievada novietojuma plānu, no pašvaldības var saņemt līdzfinansējumu 15 eiro apmērā par viena vesela kanalizācijas tīkla metra izbūvi (ieskaitot skatakas), bet nepārsniedzot 500 eiro par viena pieslēguma izbūvi.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē