22.3 °C, 0.4 m/s, 87.1 %

Pašvaldība

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaPieaug pašvaldības atbalsts privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm
Pieaug pašvaldības atbalsts privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm
27/10/2023

Šodien Jelgavas domes sēdē deputāti atbalstīja sagatavoto lēmumprojektu, kas palielina pašvaldības atbalstu privātajām pirmsskolas izglītības iestādēm. Pašvaldība mēnesī par vienu bērnu no pusotra gada līdz četru gadu vecumam privātajiem bērnudārziem nodrošinās līdzfinansējumu 314 eiro apmērā.

Līdz šim pašvaldība mēnesī par vienu bērnu no pusotra gada līdz četru gadu vecumam privātajiem bērnudārziem nodrošināja līdzfinansējumu 271 eiro apmērā, bet no septembra tas pieaugs par 43 eiro. Galvenais iemesls atbalsta palielināšanai ir pirmsskolas izglītības iestāžu pedagogu algu kāpums.

Šādas izmaiņas paredz pieņemtie grozījumi Jelgavas domes lēmumā «Pašvaldības atbalsta privātai izglītības iestādei par pirmsskolas izglītības pakalpojuma nodrošināšanu un bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam noteikšana».

Nemainīgs paliek pašvaldības atbalsts privātajām izglītības iestādēm par vienu bērnu, kurš apgūst obligāto sagatavošanu pamatizglītības apguvei, – 159,21 eiro mēnesī – vai 200 eiro mēnesī par vienu bērnu, kurš apgūst obligāto sagatavošanu pamatizglītības apguvei, saskaņā ar pašvaldības saistošajos noteikumos noteiktajiem nosacījumiem lielāka atbalsta apjoma noteikšanai; 180 eiro mēnesī – atbalsts bērnu uzraudzības pakalpojuma sniedzējam, kurš sniedz pilna laika bērnu uzraudzības pakalpojumu, par vienu bērnu no pusotra gada vecuma līdz brīdim, kad tiek uzsākta bērna obligātā sagatavošana pamatizglītības ieguvei.

Kā uzsver Jelgavas Izglītības pārvaldes vadītājas vietniece Sarmīte Joma, par bērnu, kurš apgūst obligāto sagatavošanu pamatizglītības apguvei, atbalsta apmērs šobrīd netiek palielināts, jo jau patlaban visas Jelgavas privātās izglītības iestādes saņem paaugstinātu atbalstu – 200 eiro mēnesī par vienu bērnu. Domes lēmums nosaka, ka 200 eiro par vienu bērnu 159,21 eiro vietā var saņemt tās izglītības iestādes, kas iesniedz pašvaldībā savas iestādes novērtējumu par ieguldījumiem izglītības kvalitātē. Tos izvērtējot, tiek nodrošināts paaugstinātais atbalsts.