21.6 °C, 1.6 m/s, 86.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaPašvaldības darbinieku atalgojums būs zemāks nekā Valsts kancelejas noteiktā minimālā likme
Pašvaldības darbinieku atalgojums būs zemāks nekā Valsts kancelejas noteiktā minimālā likme
14/12/2022

Šā gada 1. jūlijā stājās spēkā Valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības likuma grozījumi, kuru mērķis ir pakāpeniski paaugstināt valsts pārvaldes atlīdzības konkurētspēju, lai līdz 2027. gadam valsts pārvaldē strādājošajiem alga būtu vidēji 80 procenti no privātajā sektorā attiecīgajos amatos maksātā atalgojuma. Līdz ar to Valsts kanceleja ir noteikusi minimālo un maksimālo algu apmēru. Lai līdz 2027. gadam izpildītu likuma normu, Jelgavas pašvaldība nākamajā gadā plāno darbinieku atalgojumu noteikt 90 procentu apmērā no likumā noteiktā mēnešalgu intervāla minimuma. Savukārt domes priekšsēdētāja, vietnieku un deputātu atalgojums plānots 75 procentu apmērā no maksimālās noteiktās mēnešalgas nākamajam gadam.

Šodien Jelgavas domes kopīgajā komiteju sēdē deputāti skatīja divus sagatavotos lēmumprojektus – “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības domes deputātu mēnešalgas noteikšana” un “Jelgavas valstspilsētas domes deputātu un pašvaldības darbinieku atlīdzības kārtība”. Tie paredz atbilstoši likuma grozījumiem Jelgavas pašvaldībā pakāpeniski sākt atalgojuma paaugstināšanu.

 

Jāuzsver, ka šobrīd pašvaldības darbinieku atalgojums pat nesasniedz valstī noteikto minimālo atalgojuma likmi un arī pēc plānotā pieauguma tas būs 10 procentus zemāks nekā dažādām amatu kategorijām paredzētā minimālā atalgojuma apmērs 2023. gadā.

 

Valsts kanceleja nākamajam gadam ir noteikusi maksimālo atalgojumu arī domes priekšsēdētājam, vietniekiem un deputātiem. Valstspilsētas domes un novada domes priekšsēdētājam, ja attiecīgās pašvaldības administratīvajā teritorijā iedzīvotāju skaits pārsniedz 20 000, maksimālā mēnešalga noteikta 5915 eiro, domes priekšsēdētāja vietniekam – 4550 eiro, bet deputātiem – 1820 eiro.

 

Sagatavotais lēmumprojekts “Jelgavas valstspilsētas pašvaldības domes deputātu mēnešalgas noteikšana” domes vadībai un deputātiem atalgojumu paredz 75 procentu apmērā no Valsts kancelejas noteiktās maksimālās mēnešalgas.

 

Plānots, ka jaunā atlīdzības kārtība stāsies spēkā pēc nākamā gada Jelgavas pašvaldības budžeta apstiprināšanas. Sagatavotie lēmumprojekti vēl jāapstiprina Jelgavas domes sēdē 22. decembrī.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē