17.2 °C, 1.1 m/s, 78 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPašvaldības finansējumu saņem 55 nevalstiskās organizācijas
Pašvaldības finansējumu saņem 55 nevalstiskās organizācijas
23/03/2020

Projektu konkursā “Jelgavas pilsētas biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalsts” šogad Jelgavas pašvaldība finansiālu atbalstu piešķīrusi 55 organizācijām par kopējo summu 132 509 eiro.

Šis ir pirmais gads, kad konkurss tiek rīkots vienā kārtā, pašvaldības līdzfinansējumu piešķirot gada griezumā. Proti, līdz šim nevalstiskās organizācijas pašvaldības finansiālajam atbalstam varēja pieteikties divreiz gadā – pavasarī un rudenī –, bet šogad tas tiek piešķirts uz visu kalendāro gadu.

 

Šogad konkursā saņemti 60 pieteikumi un iesniedzēju vidū ir četras nevalstiskās organizācijas, kas uz pašvaldības finansējumu pretendēja pirmo reizi. Izvērtējot visus pieteikumus, komisija lēma pašvaldības atbalstu no 300 līdz 33 400 eiro piešķirt 55 pilsētas biedrībām un reliģiskajām organizācijām. Naudu nevalstiskās organizācijas saņēmušas dažādu pasākumu rīkošanai pilsētā, mūzikas albuma vizuālās identitātes izveidošanai, solārā elektrovelosipēda izgatavošanai, zupas virtuves nodrošināšanai pilsētas dievnamos, Jelgavas Katoļu baznīcas zvanu torņa jumta remontam un cittautu kultūru saglabāšanai Jelgavā.

 

Apjomīgāko finansējumu – 33 400 eiro – biedrības darbības nodrošināšanai un dažādu pasākumu rīkošanai ieguvusi Jelgavas Pensionāru biedrība, kas ir viena no lielākajām nevalstiskajām organizācijām pilsētā. 7000 eiro konkursā saņēmusi biedrība “Mehu absolventi”, lai organizētu tehnikas un inovāciju festivālu “Mehatrons 2020”, kas plānots septembrī, 4830 eiro piešķirti Latvijas Bērnu fonda Jelgavas nodaļai dzīves kvalitātes uzlabošanai Jelgavas trūcīgajām, daudzbērnu ģimenēm un audžuģimenēm, 4155 eiro – biedrībai “Oranžais stars” tās darbības nodrošināšanai, lai rūpētos par bērniem ar īpašām vajadzībām un viņu ģimenēm. Tikpat lielu finansējumu saņēmusi baltkrievu biedrība “Ļanok” Baltkrievu kultūras dienu organizēšanai, 4000 eiro darbības nodrošināšanai piešķirti Jelgavas Invalīdu biedrībai, Romas katoļu draudze 4000 eiro saņēmusi Jelgavas Bezvainīgās Jaunavas Marijas katedrāles zvanu torņa jumta preventīvajiem remontdarbiem, bet 3400 eiro draudzei piešķirti trūcīgo un maznodrošināto ēdināšanai un vasaras atpūtas nedēļas bērniem organizēšanai. Jelgavas Latviešu biedrība darbības nodrošināšanai un biedrības 140. jubilejas pasākuma organizēšanai saņēmusi 3360 eiro. Savukārt Vissvētās Dievmātes aizmigšanas pareizticīgo draudze, lai nodrošinātu zupas virtuves darbību, saņēmusi 2325 eiro. 2000 eiro pašvaldības finansējums piešķirts Zemgales reģionālajai Brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrībai jauna aprīkojuma iegādei un biedrības attīstībai, tikpat lielu finansiālo atbalstu saņēmusi Vienības evaņģēliski luteriskā draudze mācītāja Ludviga Katterfelda piemiņas ciļņa atjaunošanai Jelgavas Svētā Jāņa baznīcā, 1980 eiro konkursā piešķirti biedrībai “Valodu klubs” grupas “Urbix” muzikālā albuma “Laika dzeloņdrātīs” vizuālā veidola nodrošināšanai, bet biedrība “Ekotehnoloģiju mehi” saņēmusi 930 eiro, lai izgatavotu solāro elektrovelosipēdu, un 700 eiro, lai piedalītos 13. Starptautiskajās studentu pneimobiļu sacensībās Ungārijā.

 

Visu nevalstisko organizāciju, kuras saņēmušas pašvaldības finansējumu, saraksts publicēts Jelgavas pilsētas mājaslapā www.jelgava.lv, sadaļā “Pilsēta”, apakšsadaļā “NVO”.

 

Jelgavas pilsētas biedrību, nodibinājumu un reliģisko organizāciju atbalstīšanas mērķis ir sekmēt iedzīvotāju aktivitāti un iesaistīšanos Jelgavas pilsētas attīstības, kultūras un sociālo jautājumu risināšanā, veicināt iedzīvotāju pilsonisko līdzdalību, tradīciju saglabāšanos un sadarbību starp Jelgavas pilsētas pašvaldību un nevalstiskajām organizācijām, kas darbojas Jelgavas pilsētas teritorijā.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē