20.4 °C, 3.9 m/s, 66.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPašvaldības grantu programmai pieteikušies 32 uzņēmumi
Pašvaldības grantu programmai pieteikušies 32 uzņēmumi
09/07/2024

Noslēgusies Jelgavas uzņēmēju pieteikšanās pašvaldības grantu programmai “Atbalsts komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem” – kopumā šogad saņemti 32 pieteikumi. Šobrīd uzsākta uzņēmēju iesniegto pieteikumu vērtēšana.

Pašvaldības atbalsta programma dod iespēju uzņēmējiem saņemt līdz pat 10 000 eiro finansiālu atbalstu no pašvaldības sava projekta realizācijai. Atbalsta programmas nolikums paredz, ka pieteikties grantam varēja komersanti un saimnieciskās darbības veicēji, kuri reģistrēti Komercreģistrā vai Valsts ieņēmumu dienestā un veic saimniecisko darbību Jelgavas valstspilsētā, kuriem uz pieteikuma iesniegšanas un vērtēšanas brīdi nav nodokļu parādu, tostarp nekustamā īpašuma nodokļa maksājumu kavējumi. Programmā nevarēja startēt tie uzņēmumi, kuri saņēmuši grantu divus iepriekšējos kalendāros gadus, kā arī ir citi nosacījumi, ko paredz programmas nolikums.

Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centra Uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja Līga Miķelsone informē, ka kopumā grantu programmā saņemti 32 pieteikumi no 25 uzņēmumiem, sešiem saimnieciskās darbības veicējiem un viena individuālā komersanta. “Šogad pieteikumu skaits programmā ir lielāks nekā pērn, un plašākas ir arī uzņēmēju pārstāvētās darbības jomas. Jau tradicionāli tā ir veselības aprūpe, izglītība, tūrisms, kultūra, ražošana, metālapstrāde un kokapstrāde, bet vienlaikus arī retāk pārstāvētās jomas – būvniecība, drošības sistēmas un informāciju tehnoloģijas,” norāda L.Miķelsone.

Lielākais atbalsts, uz ko pretendē uzņēmēji, ir 10 000 eiro, bet šogad mazākais – 760 eiro. Savos projektos uzņēmēji paredz jaunu produktu un pakalpojumu radīšanu, ražošanas jaudas palielināšanu, kvalitātes paaugstināšanu, kā arī jauna aprīkojuma iegādi.

Šobrīd iesniegtie projekti tiek vērtēti. Par katru nolikumā ietverto kritēriju pieteikuma iesniedzējs saņems punktus, kas summēsies: izpildot visus vērtēšanas kritērijus, iegūstot lielāko punktu skaitu un veiksmīgi prezentējot pieteikumu, uzņēmējam tiks piešķirts grants. Kopumā šogad grantu programmai paredzēts finansējums 50 000 eiro apmērā.

Jāpiebilst, ka sava projekta realizācijai uzņēmējiem būs jānodrošina arī līdzieguldījums vismaz 20 procentu apmērā no kopējās projekta tāmes un, kā atzīst L.Miķelsone – daudzos projektos šis pieteiktais procentuālais līdzieguldījums krietni pārsniedz minimālo prasību. Būtiski, ka piešķirtos līdzekļus uzņēmējs varēs izmantot tikai pieteikumā norādīto mērķu īstenošanai, un tie būs jāapgūst 12 mēnešu laikā.

Jāatgādina, ka pašvaldības programmas mērķis ir atbalsta sniegšana uzņēmējdarbības veicināšanai un attīstībai Jelgavas valstspilsētā, īpašu vērību veltot sociāli atbildīgajiem komersantiem un saimnieciskās darbības veicējiem. Pagājušajā gadā programmā tika saņemti 25 pieteikumi. Pēc pretendentu izvērtēšanas atbalstīti deviņu uzņēmumu attīstības projekti un kopumā uzņēmumiem piešķirts grants 48 733 eiro apmērā.