19.9 °C, 1.8 m/s, 84.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldības izpilddirektors pārstāvēs Zemgali
Pašvaldības izpilddirektors pārstāvēs Zemgali
06/12/2005

G.Kurlovičs, klātesošos iepazīstinot ar mūsu pilsētas attīstības stratēģiju, akcentēja investīciju piesaisti pilsētvides uzlabošanai un industriālās zonas attīstību. Runājot par drošības pasākumu optimizēšanu Jelgavā, G.Kurlovičs teica, ka daļēji par PHARE līdzekļiem izstrādāta 13 pilsētas ielu krustojumu rekonstrukcija, tajos uzstādīti luksofori ar centralizētu vadību. «ES fondu līdzekļu piesaistei Jelgavas Dome izstrādājusi projektu par krīzes centra izveidi un videonovērošanas sistēmu uzstādīšanu pilsētā,» teica izpilddirektors.

Attīstot pilsētvidi, jau tuvākajos gados plānots mainīt Jelgavas vizuālo tēlu, tiks noteiktas prasības būvju celtniecībai pie maģistrālajām ielām, trīs gadu laikā plānots pārveidot Raiņa parku, atjaunot Sv.Trīsvienības baznīcas torni, kā arī no «Latvenergo» pārņemt apgaismojuma nodrošināšanu pilsētā un veikt citus Jelgavas attīstības darbus.

LPIA dalībnieku sapulcē asociācijas valdes darbs tika novērtēts kā apmierinošs. Par asociācijas priekšsēdētāju atkārtoti ievēlēja Daugavpils rajona izpilddirektoru Vitāliju Aizbaltu, tika ievēlēti jauni valdes locekļi, viņu vidū arī Jelgavas Domes izpilddirektors G.Kurlovičs. Tikai pirmajā asociācijas valdes sēdē tiks noteikta joma, kurā viņam jādarbojas. Pagaidām zināms, ka mūsu pilsētas izpilddirektors asociācijā pārstāvēs lielās pilsētas un Zemgales reģionu.

Konferencē uzstājās arī Jelgavas pašvaldības izpilddirektora vietnieks Vilis Ļevčenoks par komunālās saimniecības organizāciju pilsētā.

Pēcpusdienā LPIA dalībnieki ekskursijā pa Jelgavu apskatīja nozīmīgākos mūsu pilsētas kultūrvēstures un sabiedriskos objektus.