16.4 °C, 1.2 m/s, 95.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPašvaldības policija kontrolē ēdināšanas uzņēmumus un skaistumkopšanas salonus
Pašvaldības policija kontrolē ēdināšanas uzņēmumus un skaistumkopšanas salonus
11/11/2020

Līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī noteikts, ka sabiedriskās ēdināšanas vietās ēdienu drīkst izsniegt tikai līdzņemšanai, līdz 6. decembrim arī aizliegti skaistumkopšanas pakalpojumi, izņemot friziera apmeklējums, un joprojām ir spēkā norma, ka sabiedriskās vietās obligāti jālieto sejas maska. Lai pārliecinātos, cik godprātīgi uzņēmēji ievēro Covid-19 pandēmijas laikā noteiktos ierobežojumus un cik apzinīgi iedzīvotāji lieto sejas maskas, Jelgavas Pašvaldības policija veic pastiprinātas kontroles. Policijā atzīst, ka uzņēmēji izprot situāciju un pielāgojas apstākļiem, taču joprojām ik dienu nākas veikt preventīvas pārrunas ar iedzīvotājiem par sejas masku lietošanu – lielākoties cilvēkam maska ir, bet tā atrodas kabatā. Pašvaldības policija kontroles turpinās.

Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna norāda, ka šonedēļ galvenā uzmanība pievērsta ēdināšanas uzņēmumu un skaistumkopšanas salonu pārbaudēm, taču joprojām policija veic kontroli arī tirdzniecības centros un veikalos. “Pārbaudot vairākus ēdināšanas uzņēmumus, policija pārliecinājās, ka maltīte visur tiek izsniegta tikai līdzņemšanai. Turklāt pilsētā ir atsevišķas ēdināšanas iestādes, kas šobrīd darbu uz laiku pārtraukušas,” stāsta viņa, piebilstot, ka vienā gadījumā policija veikusi preventīvas pārrunas ar iedzīvotājiem, kuri, gaidot ēdienu, pie kādas kafejnīcas rindā stāvēja bez sejas maskām. Pēc policistu aizrādījuma tās uzvilktas.

 

Līdz šim policija nav konstatējusi nevienu pārkāpumu, kas būtu saistīts ar neatļautu skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu ārkārtējās situācijas laikā. “Frizieri salonos strādā, bet manikīra meistari un citi skaistumkopšanas speciālisti darbu pārtraukuši. Vairākās frizētavās gan konstatēts, ka netiek lietotas sejas maskas, kā to paredz epidemioloģiskās drošības noteikumi, taču šajos gadījumos veiktas preventīvas pārrunas un cilvēki tās uzvilkuši,” stāsta S.Matulēna.

 

Katru dienu policija pārbauda vairākus desmitus tirdzniecības vietu, tostarp āra tirdzniecības vietas, un šobrīd lielākās problēmas fiksētas Jelgavas tirgū. Tur maskas bieži vien nelieto ne pircēji, ne tirgotāji. Otrdien vien Jelgavas tirgū par šo pārkāpumu veiktas vairāk nekā 20 preventīvas pārrunas. S.Matulēna piebilst, ka ir atsevišķi gadījumi, kad arī tirdzniecības centros cilvēki neievēro šo normu, taču pēc policijas aicinājuma masku tomēr uzvelk.

 

Jāpiebilst, ka no 20. novembra gan Pašvaldības policija, gan arī Valsts policija varēs piemērot brīdinājumu vai naudas sodu no 10 līdz 50 eiro par mutes un deguna aizsega nevalkāšanu sabiedriskās vietās, kur to lietošanu prasa noteikumi.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē