15.7 °C, 2.9 m/s, 87.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldības policija mudina pastiprināti uzmanīt bērnus
Pašvaldības policija mudina pastiprināti uzmanīt bērnus
02/06/2020

Ir noslēdzies izaicinājumiem piepildītais mācību gads, un skolēniem sācies vasaras brīvlaiks. Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija aicina iedzīvotājus būt vērīgiem un atsaucīgiem, tostarp gadījumos, kad ir aizdomas, ka bērns atrodas viņam nepiemērotos apstākļos, ka pret bērnu tiek vērsta vardarbība vai tiek apdraudēta viņa drošība. Savukārt vecāki aicināti būt modri, enerģiski un apzinīgi, sekojot līdzi sava bērna gaitām, jo vecākiem nav brīvlaika, nav brīvdienu un atvaļinājuma no rūpēm par bērnu un viņa audzināšanas.

Jelgavas Pašvaldības policija atgādina, ka bērnu, kurš nav sasniedzis septiņu gadu vecumu, nedrīkst atstāt bez personas, kas sasniegusi vismaz 13 gadu vecumu, uzraudzības, tajā skaitā māju pagalmos, kur bērns atrodas šķietami netālu un vecāki uzskata, ka tas ir droši. Tāpat svarīgi atcerēties, ka maziem bērniem ir nepieciešama pieaugušas personas klātbūtne, lai jebkurā brīdī nekavējoties varētu sniegt viņam palīdzību un aizsargāt.

“Runājot par pusaudžu vecuma bērniem – aicinām vecākus vērot savus bērnus, vienmēr būt līdzās – gan fiziski, gan emocionāli. Bērniem jebkurā vecumā ir nepieciešama drošības izjūta, uzticība un apziņa, ka blakus ir stipra roka, kurai pieķerties grūtā brīdī, kā arī mīloša sirds, kas, neskatoties ne uz ko, sapratīs un dos patvērumu,” uzsver Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijas Nepilngadīgo likumpārkāpumu prevencijas grupas vecākā inspektore Vera Velve.

Viņa skaidro, ka Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijai, strādājot ar bērniem, bieži nākas saskarties ar situācijām, ka arvien jaunāka vecumposma bērni sāk pavadīt brīvo laiku kopā ar draugiem, nenakšņot dzīvesvietā, kas bieži vien noved pie citām prettiesiskām darbībām vai bērnu apdraudošām situācijām. “Lielākoties šādās situācijās, kad bērni nonāk policijas redzeslokā, sazinoties ar vecākiem, viņi nezina, kur un ar ko kopā ir viņu bērns, skaidrojot, ka palūdza atļauju palikt pa nakti pie kāda drauga. Kad vecāki pieļauj šādu bērnu nekontrolētu pulcēšanos ar draugiem, ir arvien grūtāk bērnu motivēt ievērot sabiedrībā pieņemtās uzvedības normas, vecāku ierobežojumi tiek ignorēti, jo viņi ir zaudējuši autoritāti bērna acīs,” tā V.Velve.

Pašvaldības policija uzsver: jebkura vecuma bērniem ir nepieciešama uzraudzība un kontrole, cieši savijoties ar atbalstu un mīlestību. Bērns, kurš nav sasniedzis 16 gadu vecumu, nedrīkst atrasties sabiedriskā vietā bez vecāku vai personu, kas viņus aizstāj, pavadības laikā no pulksten 22 līdz 6.

“Sabiedrību aicinām būt vērīgiem un gadījumos, kad konstatēts iespējams apdraudējums bērnu veselībai, drošībai, attīstībai, lūdzam, ziņot Jelgavas pilsētas Pašvaldības policijai pa diennakts tālruni 8550,” tā policijas pārstāve.

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija: Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija