26.7 °C, 1.1 m/s, 60.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPašvaldības policija par neatļautu pulcēšanos sešām personām piemērojusi 500 eiro naudas sodu katrai
Pašvaldības policija par neatļautu pulcēšanos sešām personām piemērojusi 500 eiro naudas sodu katrai
04/01/2021

Lai nodrošinātu noteikto ārkārtējās situācijas ierobežojumu un mājsēdes uzraudzību, arī Jelgavas Pašvaldības policija aizvadītajās svētku brīvdienās veica pastiprinātu kontroli. Kopumā pilsētā svētku brīvdienas aizritējušas mierīgi, taču atsevišķos gadījumos par klaju un apzinātu ierobežojumu neievērošanu piemērots naudas sods. Lielākais Pašvaldības policijas piemērotais sods par ierobežojumu pārkāpumu ir 500 eiro – tāds uzlikts katrai no sešām personām par neatļautu dažādu mājsaimniecību personu pulcēšanos dzīvoklī Pasta ielā un Svētes ielā.

Pašvaldības policijas pārstāve Sandra Matulēna stāsta, ka policija arī svētku brīvdienās turpināja apsekot tirdzniecības centrus, parkus, skvērus un daudzdzīvokļu māju pagalmus, kur visbiežāk notiek pulcēšanās, kā arī reaģēja uz iedzīvotāju izsaukumiem par kaimiņu trokšņošanu, neatļautu pulcēšanos un sadzīviskiem strīdiem. Policija pastiprinātu uzmanību pievērsa tam, vai jelgavnieki ievēro valstī noteikto mājsēdi, kas paredz, ka no pulksten 22 līdz 5 bez pamatota iemesla uz ielas no 30. decembra līdz 4. janvārim atrasties nedrīkst. “Kopumā jelgavnieki mājsēdi ievērojuši apzinīgi, un nav daudz tādu gadījumu, kad pēc pulksten 22 decembra pēdējās un janvāra pirmajās dienās policisti uz ielas sastapuši cilvēkus,” stāsta S.Matulēna, norādot, ka divi mājsēdes pārkāpumi fiksēti pilsētas videonovērošanas kamerās, atsevišķi – policijai patrulējot pilsētas ielās.  

 

Tā 2. janvārī īsi pirms pulksten 1 videonovērošanas kamerās fiksēta kāda sieviete Rūpniecības un Vīgriežu ielas krustojumā. “37 gadus vecajai sievietei nebija pamatota iemesla, kādēļ neievēro mājsēdi, līdz ar to pieņemts lēmums uzlikt naudas sodu 200 eiro. Tajā pašā naktī pulksten 2.23 videonovērošanas kamerās pamanīts kāds vīrietis uz Driksas tilta. Arī 44 gadus vecajam vīrietim nebija pamatota iemesla komandantstundas laikā atrasties uz ielas, un par noteikumu pārkāpšanu viņam piemērots naudas sods 400 eiro,” stāsta S.Matulēna. Vēl 2. janvārī pulksten 23.40 Pašvaldības policija apturējusi pa Rīgas ielu braucošu automašīnu “Toyota”, lai pārbaudītu, vai vadītājs ir aizpildījis pašapliecinājumu par atrašanos ārpus savas dzīvesvietas, kā to paredz Ministru kabineta rīkojums. “Pārbaudot personas datus, konstatēts, ka 60 gadus vecajam autovadītājam ir nederīga medicīniskā izziņa. Uz notikuma vietu tika izsaukta Valsts policija, kas pārņēma šo lietu,” stāsta S.Matulēna.

 

Par mājsēdes neievērošanu administratīvā pārkāpuma protokols sastādīts arī kādam 24 gadus vecam jaunietim, kurš Jaungada naktī īsi pirms pulksten 3 trokšņoja kādā kāpņu telpā Lielajā ielā. “Iereibušais jaunietis policijai paskaidroja, ka ir ieradies pēc sava bērna, kurš atrodas pie sievasmātes un viņas vīra, bet viņi nevēlējās bērnu atdot, jo vīrietis bija stiprā reibumā. Rezultātā izcēlās konflikts. Iereibušais nogādāts medicīniskajā atskurbtuvē, bet pēc tam viņam piemērots sods par mājsēdes pārkāpšanu,” piebilst S.Matulēna.

 

Naudas sods aizvadītajās brīvdienās piemērots arī par neatļautu pulcēšanos un ballīšu rīkošanu, piedaloties personām no dažādām mājsaimniecībām. Vietās, kur sadzīviski konflikti pēc kopīgas pasēdēšanas atrisināti mierīgā ceļā un ballītes dalībnieki pēc policijas aicinājuma izklīduši, policija izteikusi mutisku aizrādījumu par Covid-19 ierobežojumu pārkāpumu, gan informējot, kāds sods paredzēts. Bet citos gadījumos par neatļautu ballēšanos tās dalībniekiem piemērots arī reāls naudas sods – lielākā summa ir 500 eiro. S.Matulēna stāsta, ka 1. janvārī neatļauta pulcēšanās notikusi kādā dzīvoklī Svētes ielā, kur sastapti četri jaunieši, tostarp viena nepilngadīga persona, kurai pēc policijas zvana pakaļ ieradušies vecāki. Trim pilngadīgajām personām par apzinātu pulcēšanās ierobežojuma pārkāpšanu piemērots 500 eiro liels sods katrai. Tikpat liels sods piemērots arī trim personām, kas 3. janvāra naktī bija pulcējušās kādā dzīvoklī Pasta ielā. “Dzīvoklī Pasta ielā bija izcēlies ģimenes konflikts. Ierodoties policijai, 40 gadus veca sieviete paskaidroja, ka dzīvokļa atslēgu dēļ izcēlies konflikts ar dēlu. Policijas klātbūtnē konflikts atrisināts, bet, ņemot vērā to, ka dzīvoklī atradās persona, kura bija atnākusi ciemos, visiem tika sastādīts lēmums par pulcēšanās ierobežojuma pārkāpšanu ārkārtējās situācijas laikā un uzlikts naudas sods 500 eiro katram,” stāsta S.Matulēna.      

                          

Lai nodrošinātu noteikto ārkārtējās situācijas ierobežojumu un mājsēdes uzraudzību, Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija turpina veikt pastiprinātas kontroles.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē