18.9 °C, 2.3 m/s, 96.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaPašvaldības policija sāk patrulēt Lielupē un Driksā
Pašvaldības policija sāk patrulēt Lielupē un Driksā
02/05/2018

No 1.maija Lielupē un Driksā sākusi patrulēt ūdenspolicija, savukārt līdz ar peldsezonas sākšanos par pilsētnieku drošību pludmalēs rūpēsies arī glābēji.

Ūdenspolicijas prioritāte ir cilvēku drošība, tāpēc pastiprināta uzmanība tiks pievērsta mazizmēra kuģošanas līdzekļu uzraudzībai, piemēram, motorlaivām, jahtām, kuģīšiem, katamarāniem, ūdens velosipēdiem un citiem. Īpaša uzmanība tiek pievērsta arī katamarānu un ūdens velosipēdu iznomātājiem – ar viņiem tiek pārrunāti kuģošanas noteikumi, kas jāizskaidro atpūtniekiem. Būtiskākais ir tas, ka nedrīkst braukt pa pludmales zonu, jo tas apdraud peldētājus.

 

Oficiālā peldsezona sāksies 15. maijā – šajā dienā abās pilsētas pludmalēs darbu sāks glābēji. Viņi katru dienu no pulksten 10 līdz 22 gādās par atpūtnieku drošību gan uz ūdens, gan krastā. Glābēju pienākumos ietilpst palīdzības sniegšana uz ūdens, pirmās palīdzības sniegšana, kārtības uzraudzīšana un nodrošināšana, raugoties, lai pludmales teritorijās nesmēķē, nelieto alkoholu, nebrauc ar velosipēdiem un motorizētiem transportlīdzekļiem, kā arī neieved suņus.

 

Jāpiebilst, ka pašvaldība jau sākusi sakārtot pludmales. Tuvākajā laikā paredzēts uzstādīt arī informatīvos stendus un ģērbtuves, savukārt pēc svētkiem tiks montēti bērnu rotaļu elementi Lielupes labā krasta pludmalē. Smiltis piebērtas arī pludmales volejbola laukumā Pasta salā, arī tīkls ir uzlikts, un interesentiem laukums jau ir pieejams. Tāpat pirms peldsezonas tiks apsekoti āra trenažieri Pasta salā. Glābēju posteņi tiks uzstādīti tikai dienu pirms oficiālās peldsezonas sākšanās.

Foto – pašvaldības arhīvs.

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē