18.9 °C, 1.6 m/s, 83.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldības struktūrvienībās apstiprināti 183 ēnotāji
Pašvaldības struktūrvienībās apstiprināti 183 ēnotāji
10/02/2020

Noslēgusies pieteikšanās ikgadējās karjeras izglītības programmas “Ēnu diena” vakancēm un apstiprināta to skolēnu dalība, kuri jau trešdien visā Latvijā vienu dienu sekos līdzi visdažādāko jomu profesionāļiem, lai iepazītu viņu darba ikdienu un, iespējams, arī savu nākotnes profesiju. Dažādas vakances piedāvāja arī Jelgavas pašvaldība, tās iestādes un kapitālsabiedrības, un no 252 skolēnu pieteikumiem apstiprināta 183 skolēnu dalība.

Lielākā daļa ēnotāju ir no Jelgavas skolām, kopumā pārstāvot 10 pilsētas izglītības iestādes. Kā informē Sabiedrības integrācijas pārvaldes jaunatnes lietu speciāliste Jeļena Grīsle, interese par Jelgavā piedāvātajām Ēnu dienas vakancēm ir ne tikai no Jelgavas skolām, bet arī no novada un citām pilsētām: “Esam saņēmuši un apstiprinājuši daudzus pieteikumus arī no skolēniem ārpus Jelgavas. Protams, priekšroku devām jelgavniekiem, bet bija vairāki pieteikumi, kur bija ļoti labi aprakstīta motivācija, piemēram, ka vietā, no kurienes nāk skolēns, nav viņam interesējošas vakances vai arī skolēns nākotnē vēlas nākt studēt uz Jelgavu.”

 

Kopumā 183 skolēni trešdien, 12. februārī, iestādēs visā pilsētā sekos līdzi dažādu jomu profesionāļiem, lai iepazītu viņu ikdienas darbu. Visvairāk pieteikumu – koumā 26 – apstiprināti Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādē “Sporta servisa centrs”, skolēniem interesējoties gan par sporta pasākumu rīkotāja, gan fizioterapeita, kā arī dažādu sporta veidu treneru darbu. Liela interese ir arī par Jelgavas pilsētas Būvvaldes piedāvātajām vakancēm – arhitekta, ainavu arhitekta, kartogrāfa darbu, kur apstiprināta 12 skolēnu dalība. Skolēnus interesē arī sociālais darbs, apstiprinot 11 ēnas vakancēm Jelgavas sociālo lietu pārvaldē, kur jaunieši uzzinās vairāk par darbu administratīvajā nodaļā, nakts patversmēs, kā arī bērnu atbalsta speciālistu ikdienas pienākumiem. 11 skolēni sekos arī Jelgavas pašvaldības policistu ikdienai.

 

Ēnas viesosies arī Jelgavas pilsētas domē. Dienas gaitā kopumā 13 jaunieši izzinās Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāja un viņa vietnieku darbu, kā arī iepazīsies ar pilsētas pašvaldības izpilddirektores pienākumiem. Tāpat ēnas būs sastopamas arī Jelgavas izglītības iestādēs, bērnudārzos, kultūras iestādēs, poliklīnikā un citur.

 

Ēnu diena ir pasaulē atpazīstama un atzīta sabiedriskā labuma organizācijas “Junior Achievement” karjeras izglītības programma 1. līdz 12. klašu skolēniem, kuras laikā skolēni apmeklē kādu darba vietu un vēro sev interesējošās profesijas darba ikdienu. Aizvadītā gada Ēnu dienai reģistrējās 34 000 skolēnu un visā Latvijā bija pieejamas kopumā 8664 vakances pie 1545 Ēnu devējiem. Jelgava 2019. gada Ēnu dienās ierindojās gan aktīvāko Ēnu devēju, gan aktīvāko skolu sarakstā ar 97 vakancēm Jelgavas pilsētas pašvaldībā un 192 ēnotājiem no Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijas.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē