18.7 °C, 1.7 m/s, 79.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPašvaldību vēlēšanas – 5. jūnijā
Pašvaldību vēlēšanas – 5. jūnijā
29/05/2021

No 31. maija būs atvērti visi 15 Jelgavas vēlēšanu iecirkņi, lai tajos sāktos iepriekšējā balsošana pašvaldību vēlēšanās, varētu pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā, kā arī iepazīties ar tiem deputātu kandidātu sarakstiem un partiju vai to apvienību programmām, kas kandidē Jelgavas pašvaldības domes vēlēšanās. Vēlēšanu dienā – 5. jūnijā – balsot varēs no pulksten 7 līdz 20. Jāuzsver, ka, ņemot vērā šā brīža epidemioloģisko situāciju, Jelgavas pilsētas Vēlēšanu komisija vienu no vēlēšanu iecirkņiem būs ierīkojusi brīvā dabā. Iecirknis atbilstoši visiem noteikumiem būs ierīkots atvērta tipa teltī laukumā pie Centra pamatskolas, dodot iespēju balsotājiem savu izvēli izdarīt ārtelpā, skaidro Jelgavas pilsētas Vēlēšanu komisijas priekšsēdētājs Jānis Dēvics.

brīd notiek aktīva gatavošanās pašvaldību vēlēšanām. Deputātu kandidātu saraksti jau iesniegti, un mūsu pilsētā būs jāizvēlas starp desmit partiju un to apvienību iesniegtajiem sarakstiem. Kopumā uz 15 Jelgavas domes deputātu vietām pretendē 149 kandidāti.

 

 

“Šīs vēlēšanas būtiski atšķirsies no iepriekšējām. Pirmkārt, jo būs jāievēro virkne epidemioloģiskās drošības prasību, ko jau apstiprinājusi Centrālā vēlēšanu komisija (CVK). Otrkārt, pirmo reizi balsstiesīgie savas pašvaldības teritorijā varēs balsot jebkurā vēlēšanu iecirknī. Tieši tāpēc arī vēlētāji pa pastu nesaņems paziņojumu ar norādi, uz kuru vēlēšanu iecirkni balsstiesīgajam jādodas. Tāpat jaunums ir tas, ka pirmo reizi pašvaldību vēlēšanās būs iespēja balsot, kā personu apliecinošu dokumentu izmantojot vai nu pasi, vai eID karti, tāpēc arī spiedogs pasē par dalību vēlēšanās netiks iespiests,” uzsver J.Dēvics, skaidrojot, ka vēlēšanu iecirknī personu apliecinošais dokuments tiks noskenēts un elektroniski pārbaudīts, vai persona jau nav piedalījusies vēlēšanās kādā citā iecirknī.

 

 

Nemainīgi tiks organizēta arī balsošana vēlētāju atrašanās vietā. Vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ paši nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī, var pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā – lai to izdarītu, tuvākajā vēlēšanu iecirknī pilnvarotā persona var nogādāt iesniegumu (veidlapa pieejama mājaslapā www.cvk.lv, taču var rakstīt arī brīvā formā). Balsošana mājās tiks organizēta vēlēšanu dienā – 5. jūnijā.

 

Tāpat pirmo reizi balsstiesīgajiem, kuri vēlēšanu laikā atradīsies ārzemēs, būs iespēja balsot pa pastu.

 

 

 

Lai informētu vēlētājus par 5. jūnija pašvaldību domes vēlēšanām, līdz 6. jūnijam darbosies CVK uzziņu tālrunis 67049999. Plašāka informācija – mājaslapā www.cvk.lv.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē