18.7 °C, 2.4 m/s, 79.3 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, aiztur laupītāju
Pateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, aiztur laupītāju
08/07/2020

Pirmdien, 6. jūlijā, pateicoties vērīgiem iedzīvotājiem, policijas darbiniekiem “uz karstām pēdām” Jelgavā izdevās aizturēt vīrieti, kurš, pielietojot vardarbību, jaunietim nolaupīja mobilo tālruni. Aizturētajam kriminālprocesa ietvaros piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes pārstāve Dace Kalniņa informē, ka pirmdien Ausekļa un Pulkveža Brieža ielas krustojumā 1995. gadā dzimis vīrietis, pielietojot vardarbību, 2001. gadā dzimušam jaunietim nolaupīja mobilo tālruni. Laupīšanas brīdī tika sabojāts ne tikai cietušā mobilais tālrunis, bet arī viņa optiskās brilles un elektroniskā cigarete, tādējādi jaunietim nodarīti materiālie zaudējumi 405 eiro apmērā.

 

Noziegumu redzēja divi vīrieši, kuri ar automašīnu sekoja laupītājam, viņu panāca, apturēja un izsauca policiju. Valsts policijas Zemgales reģiona pārvaldes Jelgavas iecirkņa amatpersonas 24 gadus veco vīrieti aizturēja netālu no nozieguma vietas.

 

Par notikušo ir uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 176. panta pirmās daļas noziedzīga nodarījuma pazīmēm par svešas kustamas mantas nolaupīšanu, ja tā saistīta ar vardarbību vai vardarbības piedraudējumu (laupīšanu). Par šādu noziegumu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas un ar probācijas uzraudzību uz laiku līdz trim gadiem.

 

Lai novērstu iespēju izvairīties no izmeklēšanas un traucēt patiesības noskaidrošanu kriminālprocesā, trešdien, 8. jūlijā, aizturētajam vīrietim kriminālprocesa ietvaros piemērots drošības līdzeklis – apcietinājums.

 

Valsts policija izsaka pateicību Egilam un Kasparam par to, ka viņi šajā situācijā neapjuka un nesavtīgi palīdzēja nelaimē nonākušajam jaunietim.  

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

Informācija: Valsts policijas Zemgales reģiona pārvalde