16.8 °C, 1.8 m/s, 95.9 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPavasara brīvlaikā – Veloskola, pārgājiens un radošās darbnīcas
Pavasara brīvlaikā – Veloskola, pārgājiens un radošās darbnīcas
01/03/2019

Skolēnu pavasara brīvlaikā, no 11. līdz 17. martam bērnu un jauniešu centrā “Junda”, pilsētas bibliotēkās, Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā un Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejā notiks izzinošas un radošas aktivitātes skolēniem – būs iespēja doties pārgājienā, piedalīties radošajās darbnīcās, Veloskolas nodarbībās un citās nodarbēs.

Jelgavas pilsētas bibliotēkā katru brīvlaika dienu varēs darboties Bērnu stūrītī, kopīgi lasot, zīmējot, krāsojot, spēlējot dažādas spēles. Bet 14. martā no pulksten 11 tur notiks brīvlaika aktivitātes bērniem 9–14 gadu vecumā. Savukārt Pārlielupes bibliotēkā visu brīvlaika nedēļu skolēni aicināti kopā spēlēt galda spēles, bet 13. un 14. martā no pulksten 11 līdz 14 notiks radošā darbnīca “Lieldienas gaidot”.

 

Bērnu bibliotēkā “Zinītis” brīvlaikā iecerētas bezmaksas Veloskolas nodarbības un velosipēda vadītāja apliecības eksāmens skolēniem no desmit gadu vecuma. Nodarbībās varēs apgūt teorētiskās zināšanas par drošību uz ceļa un ceļu satiksmes noteikumus. Tāpat tiks organizēta tikšanās ar policijas pārstāvi, kas atbildēs uz bērnu jautājumiem un palīdzēs saprast policistu roku žestus, regulējot satiksmi. Nodarbības notiks no 11. līdz 14. martam no pulksten 11 līdz 12, bet piektdien, 15. martā, būs iespēja kārtot eksāmenu. Dalībai Veloskolā iepriekš jāpiesakās Lielajā ielā 15, pa tālruni 63029093 vai e-pastu baiba.karcevska@biblioteka.jelgava.lv – jāaizpilda arī vecāku atļauja. Dalība bibliotēku aktivitātēs ir bez maksas, un iepriekš jāpiesakās vien Veloskolai.

 

Bērnu un jauniešu centrs “Junda” 1.–6. klašu skolēniem no 11. līdz 13. martam piedāvā piedalīties pavasara brīvlaika akcijā “Jundonis”.

Pirmdien, 11. martā, varēs doties pārgājienā uz nometnes vietu “Lediņi”, kura aptuvenais garums būs 5–6 kilometri. Pulcēšanās pārgājienam – pulksten 11.50 pie “Jundas” Pasta ielā 32, bet atgriešanās no “Lediņiem” ar autobusu plānota pulksten 16. Nometnes vietā divarpus stundu garumā varēs aktīvi un radoši pavadīt laiku un baudīt tēju. Dalība pārgājienā ir bez maksas, taču bērni aicināti līdzi ņemt ko ēdamu, kā arī tērpties laikapstākļiem atbilstošā apģērbā. Pieteikties pārgājienam var pa tālruni 63022298.

 

Otrdien “Junda” aicina doties uz latviešu filmas “Vecā dārza noslēpums” seansu “Multikino”. Pulcēšanās pie “Jundas” Pasta ielā 32 paredzēta pulksten 11.30, bet atgriešanās – turpat pulksten 16.30. Maksa par transportu un kino biļeti – 8 eiro. Jāpiebilst, ka maksimālais dalībnieku skaits ir 50 bērni, tādēļ iepriekšēja pieteikšanās pa tālruni 63022298 vai “Jundā” klātienē ir obligāta.

Savukārt akcijas noslēdzošajā dienā, 13. martā, “Jundā” Skolas ielā 2 no pulksten 14 līdz 17 varēs iepazīt dažādus pulciņus, piemēram, izmēģināt ādas apstrādi, automodelismu, paviesoties Dabas draugu un citos pulciņos. Šī aktivitāte ir bez maksas, taču interesenti aicināti dalību kādā no darbnīcām rezervēt pa tālruni 63023531.

 

Savukārt Latvijas Dzelzceļa vēstures muzeja Jelgavas ekspozīcijā Stacijas ielā 3 notiks radošās darbnīcas bērniem no septiņu gadu vecuma. 13. martā muzejā tiks aizvadīta Formastērpu darbnīca, kad dalībnieki pētīs formastērpus, fotogrāfijas un veidos savu interpretāciju par stacijas dežuranta, mašīnista, kontroliera formastērpiem kolāžas tehnikā. 14. martā interesenti aicināti apmeklēt Stacijas nosaukumu darbnīcu, kurā tiks pētīti dzelzceļa staciju uzraksti un, izmantojot vēsturisko burtu paraugus, bērni veidos savu stacijas nosaukumu. Bet 15. martā būs Filca formas cepuru darbnīca – tajā dalībnieki veidos dzelzceļnieka cepuri. Visas nodarbības paredzētas no pulksten 12 līdz 14, dalības maksa – 5 eiro.

 

Pieteikties iespējams, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu vietnē ej.uz/nacuzmuzejubrivlaika , kamēr būs brīvas vietas.

 

Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs brīvlaikā aicina apmeklēt muzeja virtuālās ekspozīcijas “Kari un karavīrs Jelgavā cauri laiku lokiem” un “Zemgales tautastērps un tā valkāšanas tradīcijas”, kas sniedz iespēju kļūt par daļu no stāsta un līdzdarboties. Jāatgādina, ka Jelgavas pilsētas pašvaldības izglītības iestāžu skolēni un audzēkņi muzeju var apmeklēt bez maksas.

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē