1.4 °C, 1.9 m/s, 85.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPēc svētkiem eglītes var nodot vairākās vietās
Pēc svētkiem eglītes var nodot vairākās vietās
02/01/2024

Pēc svētkiem jelgavnieki savu eglīti tradicionāli bez maksas var nodot jebkurā no trim pilsētas dalīto atkritumu savākšanas laukumiem vai līdz 15. janvārim tās nogādāt stāvlaukumā pie “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas Rūpniecības ielā 73A. Savukārt daudzdzīvokļu māju iedzīvotāji vienu eglīti līdz 31. janvārim drīkst novietot savā pagalmā pie atkritumu konteineriem.

“Zemgales EKO” valdes loceklis Pēteris Salkazanovs norāda, ka eglītes, kas rotājušas māju, uzņēmumu vai iestādi, pēc svētkiem iespējams bez maksas nodot dalīto atkritumu savāšanas laukumos Salnas ielā 20, Paula Lejiņa ielā 6 vai Ganību ielā 84. “Aicinām ņemt vērā, ka eglītes tiek pieņemtas bez iepakojuma un rotājumiem,” tā P.Salkazanovs. Laukuma Ganību ielā darba laiks ir: pirmdienās no pulksten 8 līdz 19, no otrdienas līdz piektdienai no pulksten 8 līdz 17, sestdienās no pulksten 9 līdz 14, bet svētdienās laukums ir slēgts. Savukārt dalīto atkritumu savāšanas laukumi Paula Lejiņa un Salnas ielā pirmdienās ir slēgti, bet no otrdienas līdz svētdienai strādā no pulksten 10 līdz 19.

No gada sākuma līdz 15. janvārim Jelgavas siltumapgādes uzņēmums “Gren” jau piekto gadu rīko akciju “Atnes savu Ziemassvētku eglīti un sasildi Jelgavu!”. Stāvlaukumā pie “Gren” biomasas koģenerācijas stacijas Rūpniecības ielā 73A ir novietots speciāls konteiners, kurā iedzīvotāji un uzņēmēji bez maksas var nodot pārstrādei savu svētku eglīti. Eglītes tiks izžāvētas, sašķeldotas un izmantotas enerģijas ražošanai biomasas koģenerācijas stacijā. Pirms ievietošanas konteinerā eglītei jānoņem visi svētku rotājumi, kā arī iepakojums, ja tas izmantots transportēšanai. Iepriekšējos gadus ar eglītēm pēc svētkiem tika piepildīts 34 kubikmetrus liels šķeldas konteiners.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem arī šogad līdz 31. janvārim ir iespēja atstāt svētku eglīti pie atkritumu konteineriem savā pagalmā. Eglīšu izvešana paredzēta 17. un 31. janvārī. Būtiski uzsvērt, ka eglītes, kuras tiks atstātas pie konteineriem pēc norādītā datuma, tiks izvestas par maksu.