20.1 °C, 1.9 m/s, 87.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSportsPeldēšanas skolā apgūto liek lietā Igaunijā
Peldēšanas skolā apgūto liek lietā Igaunijā
19/01/2021

Kādreizējā Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas audzēkne Diāna Timermane Igaunijas pilsētā Tartu, ko tagad sauc par savām mājām, vada uzņēmumu, kas interesentiem piedāvā peldētapmācības nodarbības.

Igaunijas skolās, tāpat kā Jelgavā, skolēniem ir peldētapmācības nodarbības, tāpēc likumsakarīgi, ka apmēram 90 procenti Diānas vadītā uzņēmuma “Swim in Estonia” klientu ir pieaugušie. “Daļa klientu vēlas pieslīpēt savu peldēšanas tehniku, pandēmijas laikā aktivizējās klienti, kuriem baseina apmeklējums ir iespēja iziet no mājām un socializēties, tāpat ir arī klienti, kuriem jāmāca peldēt no nulles. Piemēram, pie mums nāk cilvēki no Nepālas, Indijas, Pakistānas, kuri neprot peldēt, jo tajās valstīs peldēšana nav tik populāra un izplatīta kā pie mums,” stāsta D.Timermane. “Mans mērķis ir popularizēt peldēšanu kā veselības pamatu pamatu – peldēšana nav tikai sports, ir arī ūdens aerobika, hidroterapija, peldēt var savam priekam, un tas ir ļoti būtiski veselības nostiprināšanā,” viņa turpina.

 

Savas peldēšanas prasmes Diāna ieguva Jelgavas Specializētajā peldēšanas skolā. Pēc obligātās peldētapmācības viņa turpināja peldēt – jau sporta grupā. “Jelgavas peldēšanas skolu un savu treneri Anželiku Paegli atceros ar smaidu un siltām atmiņām. Un pats svarīgākais, ko man deva peldēšanas treniņi, ir spēja un prasme sevi disciplinēt – tas attiecas uz visu, ko es daru, un man dzīvē ļoti palīdz,” norāda D.Timermane, kura tagad ir arī sertificēta peldēšanas trenere. Paralēli savai uzņēmējdarbībai un peldēšanas nodarbību vadīšanai Diāna strādā IT kompānijā.

 

Diāna aizraujas arī ar ziemas peldēšanu jeb roņošanu. Pērnā gada 12. decembrī viņa nostartēja pēdējās sacensībās – “Igaunijas ziemas peldēšanas festivālā 2020”. 25 metru distancē brasā Diāna 11 peldētāju konkurencē 20–30 gadu vecuma grupā izcīnīja 2. vietu ar rezultātu 19,2 sekundes. Uzvarētāja finišēja pēc 19,1 sekundes.

 

Foto: no D.Timermanes personīgā arhīva