23.2 °C, 2.9 m/s, 76.8 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPeldētāji Jelgavai jaunatnes olimpiādē izcīna 17 medaļas
Peldētāji Jelgavai jaunatnes olimpiādē izcīna 17 medaļas
09/07/2017

Arī sestdien vairākās Latvijas pilsētās turpinājās Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Peldēšanas sacensības piektdien un sestdien notika Jelgavā, LLU peldbaseinā. Lieliskus rezultātus uzrādījuši Jelgavas peldētāji, kas kopumā izcīnīja 17 medaļas, tostarp Didzis Rudavs apliecināja, ka ir labākais brasā – divas zelta medaļas.

Piektdien pirmo medaļu Jelgavai izcīnīja 4×100 metru brīvā stila stafetes komanda. Arvīds Vilčaks, Anete Meja Kalniete, Renāte Artamonova un Toms Beķeris distanci veica trīs minūtes un 51,28 sekundēs, pārliecinoši ierindojoties otrajā vietā un zaudējot tikai galvenajiem favorītiem – Rīgas peldētājiem. Jau pieminētā A.M.Kalniete otrajā vietā ierindojās arī 50 metros brīvajā stilā. Luīze Kalniņa šajā distancē palika soli no medaļas. Elīza Lagzdiņa ieguva trešo vietu 100 metros brasā un arī zaudēja tikai Rīgas peldētājām. Savukārt lielisks Jelgavai bija 100 metru brasa peldējums puišiem – Didzis Rudavs ieguva pilsētai pirmo zeltu peldēšanā, bet Kristers Gromovs uzrādīja otru labāko rezultātu.

 

200 metros brīvajā stilā R.Artamonova sasniedza trešo vietu un izcīnīja individuāli otro medaļu. Šajā distancē bronza arī puišu konkurencē – medaļa Jēkabam Audzevičam. Pirmās sacensību dienas izskaņā Jelgavai divas medaļas 4×100 brīvā stila stafetē – gan meitenēm, gan puišiem, piekāpjoties Rīgas komandām. Jelgavu pārstāvēja A.M.Kalniete, Mareta Kalnišķe, L.Kalniņa, R.Artamonova, kā arī A.Vilčaks, Sergejs Zidkovs, Didzis Rudavs un Toms Beķeris.

 

Otrā sacensību diena sākās arī vēl vienu sudrabu stafetē – 4×100 kompleksā otrā vieta Maksimam Ņikitinam, Kristeram Gromovam, Elīzai Lagzdiņai un Luīzei Kalniņai. 100 metru brīvā stila peldējumā A.M.Kalniete nodrošināja sev vēl vienu medaļu – bronza. Labu peldējumu sarežģītajā 200 metru brasā aizvadīja Elīza Lagzdiņa, godam izcīnot sudraba medaļu.

 

Savukārt otro zeltu Jelgavas pilsētai peldēšanas sacensībās ieguva Didzis Rudavs, kurš apliecināja, ka ir lieliskā fiziskajā formā un 200 metrus brasā veica divās minūtēs un 25,28 sekundēs. Jēkabam Audzevičam izdevās sasniegt sporta meistara pakāpes rezultātu 400 metros brīvajā stilā, ar ko pietika, lai ierindotos trešajā vietā. Mareta Kalnišķe par vēl vienu bronzu Jelgavai parūpējās 200 metru peldējumā uz muguras. Otrās sacensību dienas noslēdzošajā daļā JSPS izcīnīja divas sudraba medaļas 4×100 kompleksajā stafetē gan meitenēm, gan puišiem. Jelgavu šajos peldējumos pārstāvēja Mareta Kalnišķe, Elīza Lagzdiņa, Renāte Artamonova, Anete Meja Kalniete, kā arī Maksims Ņikitins, Didzis Rudavs, Helmuts Siliņš, Arvīds Vilčaks.

 

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldība

 

 

Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē