31.3 °C, 3.8 m/s, 37.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPeldūdens kvalitāte Lielupes peldvietās atbilst prasībām; peldēties atļauts
Peldūdens kvalitāte Lielupes peldvietās atbilst prasībām; peldēties atļauts
08/07/2022

Veselības inspekcija šonedēļ veica kārtējo ūdens pārbaudi Latvijas oficiālajās peldvietās. Veikto pārbaužu rezultāti apliecina, ka Jelgavas pilsētas oficiālajās peldvietās – Lielupes labā krasta peldvietā un Pasta salas peldvietā – ūdens mikrobioloģiskā kvalitāte atbilst prasībām, un tajās ir atļauts peldēties.

Inspekcijas speciālisti padziļinātu peldvietu ūdens kvalitāti oficiālajās peldvietās kā laboratoriski tā vizuāli peldsezonas laikā, kas sākās 15. maijā, pārbauda reizi mēnesī, līdz peldsezonas beigām 15. septembrī. Laboratorijā tiek noteikti mikrobioloģiskie rādītāji: fekālā piesārņojuma indikatori zarnu nūjiņas (E.coli) un zarnu enterokoki, savukārt vizuāli, ūdens paraugu ņemšanas laikā tiek novērtēta ūdens krāsa, pievērsta īpaša uzmanība peldošiem atkritumiem un naftas produktiem ūdenī un zilaļģu savairošanās procesam.

 

Ja peldvietu ūdens paraugu analīžu rezultāti liecinās, ka ūdens neatbilst prasībām, inspekcija noteiks peldēšanās ierobežojumus – ieteikumu nepeldēties vai aizliegumu peldēties, un attiecīgā informācija tiks izvietota konkrētās peldvietas informatīvajā stendā. Ieteikums nepeldēties būtu ievērojams jutīgām iedzīvotāju grupām: maziem bērniem, vecākiem cilvēkiem un cilvēkiem ar hroniskām saslimšanām, kuru imūnā sistēma ir novājināta.

 

Ūdens paraugu kvalitātes monitoringa rezultātiem var sekot līdzi Veselības inspekcijas tīmekļvietnē www.vi.gov.lv sadaļā “Jomas”, “Vides veselība”, “Peldūdens”, “Peldūdens monitorings un informācija par peldvietu ūdens kvalitāti”. Šeit arī atrodams Latvijas oficiālo iekšzemes un jūras peldvietu saraksts.

 

Oficiālo peldvietu nākošā pārbaude tiks veikta 1. un 2. augustā.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvadē