22.7 °C, 1 m/s, 71.2 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPensionāri aicināti pieteikties elektroniskajai Jelgavas iedzīvotāja kartei
Pensionāri aicināti pieteikties elektroniskajai Jelgavas iedzīvotāja kartei
06/03/2013

No 18. marta līdz 18. aprīlim Jelgavas pilsētas pensionāriem organizēta dokumentu noformēšana un fotografēšanās elektroniskajai „Jelgavas iedzīvotāja kartei”. Izmantojot karti, Jelgavā deklarētie pensionāri un politiski represētās personas varēs norēķināties par braucieniem pilsētas autobusos, izmantojot pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

No 18. marta līdz 18. aprīlim Jelgavas pilsētas pensionāriem organizēta dokumentu noformēšana un fotografēšanās elektroniskajai „Jelgavas iedzīvotāja kartei”. Izmantojot karti, Jelgavā deklarētie pensionāri un politiski represētās personas varēs norēķināties par braucieniem pilsētas autobusos, izmantojot pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus.
 
Pensionāri un politiski represētās personas noformēt dokumentus un nofotografēties elektroniskajai kartei varēs no 18. marta līdz 18. aprīlim Jelgavas pilsētas kultūras namā Kr. Barona ielā 6, Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā Svētes ielā 33 un Zemgales Olimpiskajā centrā Kronvalda ielā 24 katru darba dienu no pulksten 8 līdz 15. Dokumentu noformēšana un fotografēšanās notiks bez maksas. 
 
 Lai nodrošinātu vienmērīgu pensijas vecuma un politiski represēto iedzīvotāju plūsmu un pēc iespējas samazinātu rindas, dokumentu formēšana notiks noteiktā kārtībā, alfabēta secībā pēc personas uzvārda pirmā burta:
18.marts – 22.marts – A, Ā, B, C, Č, D, E, Ē, F;
25.marts – 28.marts – G, Ģ, H, I, Ī, J, K, Ķ;
2.aprīlis – 5. aprīlis – L, Ļ, M, N, Ņ, O, P;
8.aprīlis – 12.aprīlis – R, S, Š;
15.aprīlis – 18. aprīlis – T, U, Ū, V, Z, Ž
 
Pensionāri un politiski represētās personas dokumentus var formēt jebkurā no minētajām iestādēm. Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā dokumentu noformēšana nenotiks 21. martā un 5. aprīlī.
Plānots, ka viena cilvēka apkalpošana aizņems vidēji 15 minūtes. Elektroniskās kartes noformēšanai līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments, pensionāra vai represētās personas apliecība.
 
Atgādinām, ka Jelgavas pilsētas dome nolēma, ka no 1.maija visiem Jelgavas pilsētā deklarētajiem pensionāriem būs iespēja braukt autobusā ar 50% atlaidi, maksājot 25 santīmus par braucienu. Otru pusi no biļetes cenas apmaksās pašvaldība. Atlaide paredzēta 16 braucieniem mēnesī. Lai atlaidi varētu izmantot, jāpiesakās „Jelgavas iedzīvotāju kartes” noformēšanai. Līdzīgi kā Jelgavas pilsētas skolēni atlaidi braucienam sabiedriskajā transportā pensionārs saņems, uzrādot elektronisko dokumentu „Jelgavas pilsētas iedzīvotāja karte”. Karšu izgatavošanas izmaksas segs Jelgavas autobusu parks un tās, tāpat kā Jelgavas pilsētas skolēna apliecība, būs piesaistītas SEB bankai.
 
Pēc kartes aktivizēšanas kontā būs jāieskaita nauda, kas nepieciešama braukšanas apmaksai 50% apmērā, otrus 50% segs pilsētas dome. Tas nozīmē, ka pašvaldība mēnesī ieskaitīs 4 latus, otrus četrus kontā būs jāieskaita pensionāram.
 
Par laiku un vietu, kur varēs saņemt dokumentu „Jelgavas pilsētas iedzīvotāju karte”, pensionārus informēs, noformējot dokumentus. Ja kādu iemeslu dēļ pensionārs nevarēs nokārtot pieteikumu un nofotografēties noteiktā mēneša laikā, turpmāk to varēs izdarīt Sociālo lietu pārvaldē. Pārvaldes darba laiks ir no pulksten 8 līdz 17, pirmdienās – no pulksten 8 līdz 19, piektdienās – no pulksten 8 līdz 14.30. Kontakttālrunis Sociālo lietu pārvaldē: 63048914, 63007224, Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā: 63005522.
 
Iesniegumu veidlapas braukšanas maksas atvieglojuma saņemšanai varēs aizpildīt uz vietas, formējot dokumentus, kā arī iesniegt iepriekš aizpildītu veidlapu. To var izdrukāt no Jelgavas pilsētas pašvaldības mājas lapas www.jelgava.lv vai Sociālo lietu pārvaldes mājas lapas www.jelgava-soclp.lv
 
Atgādinām, ka pensionāriem, kas vecāki par 75 gadiem, tiek saglabāta iespēja no 1.maija līdz 1.oktobrim iegādāties autobusa mēnešbiļeti ar 50% atlaidi – par 10 latiem. Otru pusi no pilnas mēnešbiļetes cenas sedz pašvaldība. Izziņu mēnešbiļetes iegādei tāpat kā iepriekš pensionāri var saņemt Sociālo lietu pārvaldē. Mēnešbiļetes iegādei „Jelgavas iedzīvotāja karte” nav jāformē.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē