27.1 °C, 4.4 m/s, 46.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPašvaldībaPensionāri, represētie, trūcīgas un maznodrošinātas personas arī turpmāk varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos
Pensionāri, represētie, trūcīgas un maznodrošinātas personas arī turpmāk varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī pilsētas autobusos
21/09/2022

Jelgavas pašvaldība ir sagatavojusi grozījumus saistošajos noteikumos, kas paredz turpināt maijā ieviesto papildu atbalstu noteiktām iedzīvotāju grupām braukšanai pilsētas sabiedriskajā transportā. Paplašinātais atbalsts bezmaksas braucieniem pilsētas sabiedriskajā transportā arī turpmāk būs nodrošināts Jelgavā deklarētiem pensionāriem, politiski represētajām personām, kā arī trūcīgām un maznodrošinātām personām, paredzot 20 bezmaksas braucienus mēnesī. Šodien lēmumprojekts atbalstīts Finanšu komitejā, bet nākamnedēļ par to vēl lems Jelgavas dome.

Jāatgādina, ka 25. martā Jelgavas dome apstiprināja grozījumus divos saistošajos noteikumos – “Brīvprātīgās iniciatīvas pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā” un “Maznodrošinātas mājsaimniecības ienākumu slieksnis un sociālās palīdzības pabalsti Jelgavas valstspilsētas pašvaldībā” –, kas paplašināja atbalstu bezmaksas braucieniem pilsētas autobusos. Taču grozījumi noteica, ka papildu atbalsts tiks nodrošināts no šā gada 1. maija līdz 31. oktobrim. Pašvaldība paredz atbalstu bezmaksas braucieniem pilsētas autobusos pagarināt līdz 2023. gada 31. oktobrim.

 

Līdz ar to arī no 1. novembra pensionāri un politiski represētās personas pilsētas autobusos varēs izmantot 20 bezmaksas braucienus mēnesī, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti. Vienlaikus gan pensionāriem, gan politiski represētajām personām neizmantotos braucienus būs iespēja izmantot nākamajos mēnešos.

 

Tāpat pašvaldība paredz saglabāt maijā ieviesto atbalstu pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanai trūcīgām un maznodrošinātām personām – 20 bezmaksas braucieni mēnesī, uzrādot Jelgavas iedzīvotāja karti.

 

Nemainīgi atbalstu turpina saņemt arī citu grupu iedzīvotāji. Bāreņi un bez vecāku gādības palikuši bērni tāpat kā līdz šim saņems pašvaldības atbalstu pilsētas sabiedriskā transporta izmantošanai – piecus braucienus dienā visu kalendāro gadu. Savukārt pilsētas skolēniem pašvaldība nodrošina četrus bezmaksas braucienus dienā pilsētas autobusos mācību gada laikā.

 

Būtiski uzsvērt, ka pašvaldība bezmaksas braucienus pilsētas sabiedriskajā transportā nodrošina tikai minēto grupu iedzīvotājiem, kuri deklarēti Jelgavas pilsētā. Tiklīdz persona maina savu deklarēto dzīvesvietu uz citu pašvaldību, Jelgavas pašvaldības atbalsts personai vairs netiek nodrošināts.

 

 

Foto: Jelgava.lv

 

Informācija sagatavota

Sabiedrisko attiecību pārvaldē