19.8 °C, 1.5 m/s, 82 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPensionāri var pieteikties elektroniskajai braukšanas kartei
Pensionāri var pieteikties elektroniskajai braukšanas kartei
18/03/2013

No 18. marta līdz 18. Aprīlim Jelgavas pilsētas pensionāri un politiski represētās personas aicināti pieteikties elektroniskajai „Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartei”. Ar karti Jelgavā deklarētie pensionāri par braucieniem pilsētas autobusos varēs norēķināties, izmantojot pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus. Karšu izsniegšana notiks no 8. aprīļa līdz 4. maijam.

Foto: Jelgavas pilsētas pašvaldības arhīvs

No 18. marta līdz 18. Aprīlim Jelgavas pilsētas pensionāri un politiski represētās personas aicināti pieteikties elektroniskajai „Jelgavas pilsētas iedzīvotāja kartei”. Ar karti Jelgavā deklarētie pensionāri par braucieniem pilsētas autobusos varēs norēķināties, izmantojot pašvaldības noteiktos braukšanas maksas atvieglojumus. Karšu izsniegšana notiks no 8. aprīļa līdz 4. maijam.
 
Pieteikšanās elektroniskajai kartei un fotografēšanās notiks Jelgavas pilsētas kultūras namā (Kr. Barona ielā 6), Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā (Svētes ielā 33) un Zemgales Olimpiskajā centrā (Kronvalda ielā 24) katru darba dienu no pulksten 8 līdz 15. Pensionāri un politiski represētās personas fotografēties un formēt dokumentus var jebkurā no minētajām iestādēm, līdzi ņemot personu apliecinošu dokumentu un pensionāra vai represētās personas apliecību.
 
Gatavu elektronisko karšu izsniegšana notiks Jelgavas pilsētas kultūras namā no 8. aprīļa līdz 4. maijam darbadienās no pulksten 9 līdz 15. Arī kartes saņemšanai līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments – pase vai identifikācijas karte. Par datumu, kad dokuments būs gatavs izsniegšanai, informēs pieteikšanās dienā. Ja pensionārs pēc kartes nevarēs ierasties darba dienā, SEB bankas filiālē (Akadēmijas ielā 3) to varēs saņemt sestdienās no pulksten 9 līdz 17.
 
Atgādinām, lai nodrošinātu vienmērīgu pensijas vecuma un politiski represēto iedzīvotāju plūsmu un pēc iespējas samazinātu rindas, dokumentu formēšana notiks noteiktā kārtībā, alfabēta secībā pēc personas uzvārda pirmā burta:
18.marts – 22.marts – A, Ā, B, C, Č, D, E, Ē, F;
25.marts – 28.marts – G, Ģ, H, I, Ī, J, K, Ķ;
2.aprīlis – 5. aprīlis – L, Ļ, M, N, Ņ, O, P;
8.aprīlis – 12.aprīlis – R, S, Š;
15.aprīlis – 18. aprīlis – T, U, Ū, V, Z, Ž
Zemgales reģiona Kompetenču attīstības centrā dokumentu noformēšana nenotiks 21. martā un 5. aprīlī.
 
Dokumentu noformēšana un fotografēšanās organizēta bez maksas. Karšu izgatavošanas un pirmā gada uzturēšanas izmaksas segs Jelgavas autobusu parks, bet turpmāk par kartes uzturēšanu tās īpašniekam bankai būs jāmaksā 1 lats gadā. Par kartes atjaunošanu nozaudēšanas gadījumā būs jāmaksā 2 lati. Elektroniskais dokuments, tāpat kā Jelgavas pilsētas skolēna apliecība, būs piesaistīts SEB bankai.
 
Ar Jelgavas pilsētas domes lēmumu no 1.maija visiem Jelgavas pilsētā deklarētajiem pensionāriem un represētajām personām būs iespēja braukt autobusā ar 50% atlaidi, maksājot 25 santīmus par braucienu. Otru pusi no biļetes cenas apmaksās pašvaldība.
Pēc kartes aktivizēšanas kontā būs jāieskaita nauda, kas nepieciešama braukšanas apmaksai 50% apmērā, otrus 50% segs pilsētas dome. Tas nozīmē, ka pašvaldība mēnesī ieskaitīs 4 latus, otrus četrus kontā būs jāieskaita pensionāram. Atlaide paredzēta 16 braucieniem mēnesī. Par katru nākamo braucienu pensionāram būs jāmaksā pilna biļetes cena. Pašvaldība veiks iemaksas pēc faktiskā braucienu skaita. Tas nozīmē, ka 25 santīmi kartes kontā tiks ieskaitīti pēc katra veiktā brauciena. Ja mēneša laikā ar sabiedrisko transportu ir braukts mazāk par 16 reizēm, neizmantotie braucieni nepārceļas – nākammēnes ar atlaidi varēs veikt ne vairāk kā 16 braucienus.
 
Ja kādu iemeslu dēļ pensionārs nevarēs nokārtot pieteikumu un nofotografēties noteiktā mēneša laikā, turpmāk to varēs izdarīt Sociālo lietu pārvaldē. Pārvaldes darba laiks ir no pulksten 8 līdz 17, pirmdienās – no pulksten 8 līdz 19, piektdienās – no pulksten 8 līdz 14.30. Kontakttālrunis Sociālo lietu pārvaldē: 63048914, 63007224, Jelgavas pilsētas domes Klientu apkalpošanas centrā: 63005522.
 
Iesniegumu veidlapas braukšanas maksas atvieglojuma saņemšanai varēs aizpildīt uz vietas, formējot dokumentus, kā arī iesniegt iepriekš aizpildītu veidlapu. To var izdrukāt no Jelgavas pilsētas pašvaldības mājas lapas www.jelgava.lv vai Sociālo lietu pārvaldes mājas lapas www.jelgava-soclp.lv
 
Atgādinām, ka pensionāriem, kas vecāki par 75 gadiem, tiek saglabāta iespēja no 1.maija līdz 1.oktobrim iegādāties autobusa mēnešbiļeti ar 50% atlaidi – par 10 latiem. Otru pusi no pilnas mēnešbiļetes cenas sedz pašvaldība. Braukšanas apliecību mēnešbiļetes iegādei tāpat kā iepriekš pensionāri var saņemt Sociālo lietu pārvaldē. Mēnešbiļetes iegādei „Jelgavas iedzīvotāja karte” nav jāformē.
 
 
Informācija sagatavota
Jelgavas pilsētas pašvaldības
Sabiedrisko attiecību pārvaldē