15.6 °C, 2 m/s, 92.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPērn Jelgavas ugunsdzēsēji veikuši 381 ugunsdrošības pārbaudi
Pērn Jelgavas ugunsdzēsēji veikuši 381 ugunsdrošības pārbaudi
03/02/2021

2020. gadā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Zemgales reģiona brigādes VUGD ZRB ugunsdrošības uzraudzības inspektori, daļu un posteņu komandieri veikuši 997 ugunsdrošības pārbaudes – no tām 381 veikuši VUGD Jelgavas daļas ugunsdzēsēji.

Kā informē VUGD Prevencijas un sabiedrības informēšanas nodaļas vecākā inspektore Zemgales reģionā Viktorija Gribuste, no teju 1000 kopskaitā Zemgalē veiktajām pārbaudēm 765 bijušas plānotas, 221 bijusi neplānota ugunsdrošības pārbaude, kā arī notikušas 11 plānotas būvobjektu pārbaudes. Izsniegti arī 178 atzinumi par atbilstību ugunsdrošības prasībām un 42 atzinumi par būvobjekta atbilstību ugunsdrošības prasībām. VUGD katru gadu veic ugunsdrošības pārbaudes noteiktās objektu grupās atbilstoši to bīstamībai un nozīmei. Papildus tiek reaģēts arī uz iesniegumiem vai citā veidā saņemto informāciju par iespējamiem ugunsdrošības prasību pārkāpumiem un tiek veiktas neplānotas pārbaudes.

 

Visvairāk jeb 381 reizi ugunsdrošības pārbaudes veikuši VUGD Jelgavas daļas ugunsdzēsēji, 152 pārbaudes veikušas Aizkraukles daļas amatpersonas, Jēkabpils daļas amatpersonas veikušas 125 pārbaudes, Tukuma daļas apmatpersonas – 119, Bauskā un Dobelē veiktas 109 pārbaudes katrā no daļām. Izvērtējot pārkāpumu bīstamību un citus apstākļus, VUGD ZRB amatpersonas pērn pieņēma 93 lēmumus par administratīvā soda piemērošanu par kopējo summu 11 596 eiro.

 

Ugunsdrošības pārbaužu rezultāti liecina, ka Zemgalē katrā objektā ugunsdrošības uzraudzības inspektori konstatē vidēji sešus pārkāpumus. Lielāks vidējais pārkāpumu skaits fiksēts transporta un tirdzniecības nozarē. Visvairāk pārkāpumu saistīti ar ugunsaizsardzības sistēmu ekspluatācijas prasību neievērošanu, elektroinstalāciju pretestības mērījumu un elektroinstalācijas kontaktu savienojumu kvalitātes pārbaudes ar termokameru, kā arī apkures ierīču un iekārtu tehniskā stāvokļa pārbaudes neveikšanu noteiktā termiņā.

 

2021. gadā, kad to atļaus epidemioloģiskā situācija un valstī noteiktie ierobežojumi, VUGD ZRB turpinās veikt ugunsdrošības pārbaudes. Pirms pārbaudes veikšanas VUGD ZRB amatpersonas sazinās ar pārbaudāmā objekta pārstāvi, lai vienotos par pārbaudes laiku. Ierodoties uz pārbaudi, amatpersonai ir jānosauc savs uzvārds, amats un jāuzrāda dienesta apliecība. Savukārt, pēc pārbaudes noslēguma amatpersona informēs par ugunsdrošību objektā atbildīgo personu par ugunsdrošības pārbaudes rezultātiem. Ja tiks konstatēti ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas nerada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad VUGD ZRB amatpersona sastādīs pārbaudes aktu, kurā tiks norādīti konstatētie pārkāpumi un termiņi to novēršanai. Savukārt, ja pārbaudē tiks konstatēti nopietni ugunsdrošības prasību pārkāpumi, kas rada tiešus ugunsgrēka izcelšanās draudus, tad amatpersona var arī pieņemt lēmumu par objekta darbības apturēšanu vai uzsākt administratīvo lietvedību.

 

 

Foto: Jelgavas pilsētas arhīvs

 

Informācija: Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests