23.3 °C, 3.3 m/s, 83.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiSabiedrībaPētījums: 64% Latvijas jauniešu vecāki ir paraugs digitālajā komunikācijā
Pētījums: 64% Latvijas jauniešu vecāki ir paraugs digitālajā komunikācijā
16/10/2020

64% aptaujāto Latvijas jauniešu atzīst, ka vecāki viņiem ir labs paraugs tam, kā uzvesties digitālajā vidē, savukārt savu klases audzinātāju kā paraugu uztver aptuveni puse no jauniešiem (53%), liecina Samsung Skola nākotnei gadā realizētā jauniešu aptauja, kurā šā gada septembrī aptaujāti 410 respondenti vecumā no 14 līdz 18 gadiem.

Salīdzinot ar Latvijas jauniešu aptauju, kas veikta 2018. gadā, joprojām lielākā daļa jauno cilvēku risina visas nebūšanas tiešsaistē paši, nelūdzot pieaugušo palīdzību. Ja 2018. gadā 83% tika galā saviem spēkiem ar problēmām digitālajā vidē, tad patlaban šis procents pieaudzis līdz 87%.

 

Līdzīgi kā pirms diviem gadiem, liela daļa jauniešu, redzot naidīgu, vardarbīgu, vērstu pret kādu personu vai grupu, narkotiku vai alkohola lietošanas vai anoreksijas un bulīmijas veicinošu cita cilvēka radītu saturu internetā, neiejaucas sarunā (72%). Katrs piektais jaunietis šādās situācijās mēdz iesaistīties un ar savu viedokli vēl vairāk saasināt situāciju.

 

Mājaslapā www.skolanakotnei.lv ir pieejams plašs klāsts ar dažādiem mācību materiāliem un video padomiem digitālās uzvedības ievērošanā, kurus iespējams izmantot gan vecākiem, gan skolotājiem, gan arī jauniešiem. Tematika ir par digitālo saziņu ar klasesbiedriem un skolotājiem – aicinot ievērot pareizrakstību un korektas sarakstes normas, lieki neironizēt, meklēt atbildes pašiem un tikai tad jautāt, nepiesārņot saziņas kanālu ar lieku “troksni”, u.tml.

 

Samsung Skola nākotnei ir “Samsung Electronic Baltics” sociālā iniciatīva, kuras ietvaros jau ceturto gadu tiek realizēta programma “Skolēna digitālais IQ”. Tā tapusi sadarbībā ar Latvijas digitālās jomas ekspertiem, un programmas mērķis ir veicināt jēgpilnāku digitālo tehnoloģiju lietošanu, izmantojot tās ikdienas dzīvē, mācībās un arī nākotnē, uzsākot darba gaitas. Programma www.skolanakotnei.lv bez maksas pieejama ikvienam.

 

Plašāk par projektu: www.skolanakotnei.lv

Iespēja uzzināt jaunāko: https://www.facebook.com/DigitalaisIQ/

 

 

Informācija un foto: Samsung Skola nākotnei