-4.4 °C, 0.9 m/s, 92.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPētījums “Kā jūtas pensionārs Jelgavā?”
Pētījums “Kā jūtas pensionārs Jelgavā?”
15/05/2008

Lai noskaidrotu vispārējo situāciju pensionāru vidū Jelgavā, Jelgavas Pensionāru biedrība sadarbībā ar Sociālo lietu pārvaldi un Integrācijas biroju veica aptauja. Pētījuma mērķis bija noskaidrot, kā pensionāri tiek galā ar ekonomiskajām un sociālajām problēmām, lai, pamatojoties uz anketēšanas rezultātiem, izstrādātu kopīgu plānu ar pašvaldību pensionāru dzīves kvalitātes uzlabošanai, kā arī piedāvātu savu redzējumu par izmaiņām pensiju likumā.

Anketā tika iekļauti 18 jautājumi par pensionāru dzimumu, vecumu, dzīves vietu, pensijas lielumu, ģimenes stāvokli, darbu un papildus ienākumiem, pašsajūtu un veselības stāvokli, kaitīgiem ieradumiem, medicīnisko un sociālo palīdzību, saņemtajiem pabalstiem, ikdienas vajadzībām tērēto līdzekļu sadalījumu, kā arī par priekšlikumiem dzīves apstākļu uzlabošanai un vajadzību pēc zupas virtuves pilsētā. Anketas tika izplatītas biedrībās un pašvaldības pirmskolas izglītības iestādēs.

Kopā aptaujāti 332 pensionāri, kas sastāda 3% no Jelgavā dzīvojošajiem pensionāriem. No tiem 269 bija sievietes, bet 63 – vīrieši.

Aptaujā piedalījās 332 respondenti.

Zemāk pielikumos skatīt aptaujas rezultātus un Jelgavas pensionāru biedrības pensionāru tiesības aizstāvības grupas sanāksmes viedoklis.

Informāciju sagatavoja:
Zemgales NVO centrs
T. 63021910