23.3 °C, 1.4 m/s, 62.6 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPie Jelgavas 4. vidusskolas pacelts Zaļais karogs
Pie Jelgavas 4. vidusskolas pacelts Zaļais karogs
20/09/2019

18. septembrī pie Jelgavas 4. vidusskolas pirmo reizi pacelts ekoskolu starptautiskais Zaļais karogs, bet atkārtoti šogad tas piešķirts Jelgavas pirmsskolas izglītības iestādēm “Lācītis” un “Zīļuks”.

Zaļais karogs apliecina izglītības iestādes atbildīgo attieksmi pret apkārtējo vidi, zaļo domāšanu un veiksmīgu darbību vides izglītības programmā “Ekoskolas”. Vides izglītības fonda Ekoskolu programmas Zaļā karoga balvu piešķir uz vienu mācību gadu un ikreiz tiesības uz to jāizcīna no jauna.

Saņemtā balva apliecina to, ka skolēnos tika veidota izpratne par dabu un tās vērtībām, iesaistoties dažādos vides projektos, konkursos, šķirojot atkritumus, vācot makulatūru, kā arī piedaloties dažādās sportiskās aktivitātēs. 

Jāatgādina, ka starptautiskā Zaļā karoga balva ir kvalitātes zīme, ar ko lepoties – to saņem tikai tās skolas, kas ilgstošā laika posmā spēj demonstrēt izcilas aktivitātes vides jomā. Lēmumu par skolu apbalvošanu pieņem Ekoskolu programmas nacionālā žūrija, kuras sastāvā ir valsts institūciju un sabiedrisko vides aizsardzības un izglītības organizāciju pārstāvji.

 

Jāpiemin, ka ekoskolu programma Latvijā darbojas jau 17 gadus un ir plašākā vides izglītības programma Latvijā un arī pasaulē. Šogad Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā saņēmušas 178 izglītības iestādes. Savukārt pasaulē kopumā Ekoskolu programmā iesaistītas aptuveni 40 000 skolas 60 pasaules valstīs, iesaistot sešus miljonus skolēnu.

 

 

Foto: Jelgavas pilsēta

 

Informācija sagatavota

Jelgavas pilsētas pašvaldības

Sabiedrisko attiecību pārvaldē