14.2 °C, 0.6 m/s, 92.4 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPie koka pastaigu laipām Svētes palienes pļavās uzstādīts trešais informatīvais stends un atkritumu urnas
Pie koka pastaigu laipām Svētes palienes pļavās uzstādīts trešais informatīvais stends un atkritumu urnas
06/05/2021

Gatavojoties tūrisma sezonai un plānojot infrastruktūras uzlabojumus Svētes palienes pļavās, aprīļa beigās pie automašīnu stāvvietas Būriņu ceļa un Sniega ielas krustojumā, kur novērota lielākā apmeklētāju plūsma, uzstādīts trešais informatīvais stends. Bet maija sākumā trīs vietās pie uzejām uz koka pastaigu laipām uzstādītas atkritumu urnas.

Informatīvajā stendā, tāpat kā divos iepriekš uzstādītajos stendos, apkopota informācija apmeklētājiem un interesentiem par Svētes palienes pļavām, tur sastopamo floru un faunu, par pavasara palu īpatnībām, realizētajiem būvdarbiem projekta “Zaļās infrastruktūras izveidošana Sniega ielas piegulošajās teritorijās, Jelgavā” ietvaros un izbūvētajām koka pastaigu laipām.

 

Atgādinām, ka laipas domātas mierīgām pastaigām un dabas vērošanai. Pa laipām jāpārvietojas, stumjot velosipēdu, skrejriteni vai citu braucamrīku ar rokām. Šādi jārīkojas, lai nerastos bīstamas situācijas gan gājējiem, gan pašiem braucējiem. Apmeklētājiem jāņem vērā, ka pie uzejām uz laipām ir uzstādītas ceļa zīmes ar norādi, ka šis ir gājēju ceļš.

 

Koka laipu apmeklētāji aicināti izturēties atbildīgi pret infrastruktūru un dabu, ievērojot Pasaules Dabas fonda aicinājumu “Dabā ejot, ko atnesi, to aiznes!”. Diemžēl ne visi iedzīvotāji prot ievērot šo vienkāršo principu un savus radītos atkritumus savākt, tā vietā piegružo gan laipas, gan tuvāko apkārtni. Lai rastu risinājumu šai problēmai, maija sākumā pie uzejām uz laipām trīs vietās – Sniega ielā, Miezītes ceļā un Vītolu ceļā – uzstādītas atkritumu urnas. Atkritumu urnas speciāli veidotas ar noslēgtu virsmu, lai putni un citi dzīvnieki atkritumus nespētu izvazāt pa apkārtni. Taču laipu apmeklētāji joprojām aicināti pirms pastaigas sevi nodrošināt tā, lai pastaigas laikā līdzi paņemtie pārtikas iepakojumi un citi atkritumi būtu viegli paņemami līdzi uz mājām vai aiznesti līdz tuvākajai atkritumu urnai. Būtiski uzsvērt, ka koka pastaigu laipās uzstādītās atkritumu urnas paredzētas maza gabarīta atkritumiem un dzīvnieku ekskrementiem. Nekādā gadījumā urnās neievietot mājsaimniecībā radušos sadzīves atkritumus, kā tas nereti novērots pilsētā, piemēram, sabiedriskā transporta pieturvietās.

 

Dodoties pastaigā uz laipām ar savu mājdzīvnieku, lūdzam ievērot Jelgavas domes saistošos noteikumus “Par mājdzīvnieku turēšanu Jelgavas pilsētā”, kas nosaka, ka mājdzīvnieka īpašniekam savs mīlulis jātur pavadā un aiz viņa jāsavāc ekskrementi. Ar savu suni pa laipām jāpārvietojas neapdraudot citus un netraucējot citiem apmeklētājiem.

 

Dodoties nesteidzīgā pastaigā pa koka laipām, svarīgi IEVĒROT:

  • Nebarot ūdenstilpēs mītošos putnus, tas kaitē putnu veselībai.
  • Smēķēt, atrodoties uz koka laipām, kategoriski aizliegts!
  • Automašīnas novietot tam paredzētajās vietās, ievērojot ceļa zīmes!
  • Turpinoties Covid-19 izplatības ierobežojošajiem pasākumiem, aicinām ievērot norādes par kustības virzieniem laipās un ieturēt distanci.

Jāpiebilst, ka sabiedrisko kārtību Jelgavas pilsētā uzrauga Jelgavas pilsētas Pašvaldības policija, kas Patruļpolicijas nodaļas patrulēšanas maršrutā iekļāvusi arī koka pastaigu laipu teritorijas apsekošanu.

 

Novēlām jauku, nesteidzīgu atpūtu un izzinošas pastaigas!

 

 

Foto un informācija: JPPI “Pilsētsaimniecība”