17.3 °C, 2.9 m/s, 69.1 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPie Ozolskvēra un Lielajā ielā iestādītas sudraba kļavas
Pie Ozolskvēra un Lielajā ielā iestādītas sudraba kļavas
30/11/2021

Papildinot pilsētā jau esošos stādījumus un veidojot jaunus, novembra beigās iestādītas sudraba kļavas Pulkveža Oskara Kalpaka ielā un Lielajā ielā, informē “Pilsētsaimniecība”.

Ozolskvēra pusē Pulkveža Oskara Kalpaka ielas malā iestādītas sešas sudraba kļavas un pretējā pusē pie Lielās ielas 27. nama nomainīti seši nīkuļojoši sudraba kļavu stādi. Bet pie nama Lielajā ielā 21 iestādīta viena sudraba kļava.

 

Jau aizvadītās nedēļas nogalē tika sagatavotas stādvietas, nomainot grunti ar speciālu pilsētā augošiem kokiem paredzētu substrātu. Pēc tam šajā bedrē ievietota apūdeņošanas caurule, kas turpmāk kalpo koka laistīšanai sausākajā laikā. Pēc koka iestādīšanas uzstādīti atbalsta mieti, atsaites un stumbra aizsargi.

 

“Pilsētsaimniecībā” skaidro, ka rudenī stādītajiem kokiem būs vieglāk pielāgoties karstumam vai sausumam nākamajā pavasarī un vasarā. Rudenī var stādīt gan skuju, gan lapu kokus. Lapu kokus – līdz pat salam, kad lapas jau nobirušas un snaudošie pumpuri ir attīstījušies. Rudenī stādītiem augiem jāpaspēj iesakņoties līdz sasalst augsne. Mitrums šajā gadalaikā parasti pietiek un pie zemākas temperatūras stādi labi izdzen saknes. Vakar uzsnigušais sniegs būs papildu mitruma rezerve iestādītajiem kokiem.

 

Kokus stādīja SIA “Alejas Projekti”.

 

 

Foto: “Pilsētsaimniecība” un SIA “Alejas Projekti”

 

Informācija: “Pilsētsaimniecība”