-3.2 °C, 2.9 m/s, 93.7 %

Jaunumi

Sākumlapa JaunumiPilsētaPie Pārlielupes pamatskolas būvēs skeitparku un stadionu
Pie Pārlielupes pamatskolas būvēs skeitparku un stadionu
14/11/2023

Jelgavas pašvaldība jau novembrī izsludinās iepirkumu būvprojekta “Stadiona un skeitparka izbūve Jelgavā” izstrādei pie Pārlielupes pamatskolas, bet līdz 1. decembrim projekta “Pārlielupes skeitparka būvniecība publiskās ārtelpas attīstībai Jelgavā” iesniegumu paredzēts iesniegt Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma piesaistei.

Vispirms paredzēts izstrādāt būvprojektu skeitparka un stadiona būvniecībai, un būvdarbus plānots sadalīt kārtās, vispirms pie Pārliel­upes pamatskolas Loka maģistrālē 33 izveidojot skeitparku, bet pēc tam izbūvējot stadionu skolas vajadzībām, stāsta Attīstības un pilsētplānošanas departamenta Infrastruktūras projektu pārraudzības nodaļas būvinženiere Dominika Kristmane.

Skeitparkā plānots izveidot vairākas zonas: asfalta velotrasi (pump track) aptuveni 2000 kvadrātmetru platībā, Street skeitparka zonu apmēram 800 kvadrātmetru platībā un Park skeitparka zonu ap 1200 kvadrātmetru platībā. Teritorijā atradīsies arī ielu vingrošanas laukums 150 kvadrātmetru platībā un multifunkcionāls sporta laukums, kas apvienos sporta veidus, piemēram, basketbola laukumu ar betona skeitparka trasi, 600 kvadrātmetru platībā.

Tāpat paredzēta teritorijas labiekārtošana: lietusūdeņu novadīšanas sistēmas, apgaismojuma izbūve skeitparka teritorijā, elektroenerģijas un ūdenssaimniecības pieslēgumu ierīkošana, atpūtas zonu izbūve, kur būs pieejami soliņi ar galdiņiem, atkritumu urnas, velosipēdu novietnes, dzeramā ūdens brīvkrāns, publiskās tualetes, apstādījumi, ietves un celiņi u.c.

Jāpiebilst, ka būvprojekta izstrādes laikā pašvaldība aicinās arī iedzīvotājus iepazīties ar publiskās ārtelpas attīstības ieceri Pārlielupē un izteikt savus priekšlikumus.